Veľký update pre Photoshop CC – Generator

Keď Creative Cloud v júni prišiel, bol prelomový najmä v tom, čo ponúkal svojim užívateľom. Prepojenie jednotlivých súčastí platformy ako aj neustály príliv nových funkcií a doplnkov. Určite to znie lepšie, než čakať rok čo rok na ďalšiu verziu programu označenú novým poradovým číslom. Doteraz sa môže zdať, že Adobe slovo dodržalo. Ohlásené boli novinky pre Muse, Edge suite aj veľký update pre Dreamweaver, či nová funkcionalita pre InDesign. Čo však niečo ohľadom pýchy spoločnosti – Photoshopu?

Zmena pracovného procesu?

Po niekoľkých mesiacoch od predstavenia služby CC, konečne prichádza veľká zmena týkajúca sa práve tohto zásadného nástroja z palety Adobe programov. Nejde pritom ani tak o pridanie nových funkcií. Generator, ako sa nová platforma nazýva, má slúžiť dizajnérom na zrýchlenie pracovného procesu. Ako? Zavedením tzv. automatizovaných repetitívnych úloh. Samotný vývojári hovoria o „technológii, ktorá zásadne zmení spôsob, akým ľudia pracujú s Photoshopom.“

Takže, Generator umožňuje lepšiu mieru kooperácie medzi Photoshopom CC, samotným Creative Cloudom ako aj aplikáciami tretích strán. V praxi to znamená, že je možné robiť veci prirodzenejšie, v reálnom čase, počas práce na projekte. Bez zdĺhavého manuálneho kopírovania, sliceovania a exportu jednotlivých vrstiev.

Ako to funguje

Stačí, ak pridáte príponu súboru k názvu vrstvy alebo skupiny vrstiev a program automaticky vytvorí JPG, PNG či GIFko z obsahu príslušného layeru. Keď potom nejakým spôsobom túto vrstvu upravíte alebo zmeníte, projekt sa automaticky updatne. a tým aj Váš priečinok so súbormi, s ktorými v pracujete.

Ak chcete updatovať, spustite Photoshop CC a kliknite na kartu Help a potom Updates. Spustí sa Adobe Application Manager. Teraz vyberte z ponuky Photoshop CC a zvoľte Update. Overenie správnosti update vykonáte nasledovne. Kliknete opäť na Help a následne na About, resp. Photoshop a potom About Photoshop (na platforme Mac). Aktuálna verzia by mala mať číslo 14.1. Nové funkcie spustíte cez File > Generate > Image Assets.

Pozrite sa na video, ktoré predstavuje novú funkciu v akcii

 

Lepšie a jednoduchšie

Generovanie súborov v reálnom čase by skutočne mohlo byť významným vylepšením a zrýchlením pracovného procesu ako aj vítanou novinkou u dizajnérov. Adobe nezabudlo zdôrazniť, že toto pokladá iba za začiatok platformy Generator. Tá je navyše navrhnutá tak, aby bolo pre developerov jednoduchšie vytvárať v budúcnosti vlastné plug-iny v JavaScripte. API už vyšlo, rovnako i Generator, ktorý je momentálne dostupný ako open-source projekt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pantone hotel plný farieb

Vynikajúcim príkladom komerčnej architektúry a designu je PANTONE HOTEL, ktorý stojí v belgickom Bruseli a hýri farbami široko ďaleko. Tento hotel…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Roussas Wine

It's a studio se inspirovalo vinicemi a jejich rozšiřováním. Tento koncept byl zobrazen na etiketě vína ve snaze abstraktně reprezentovat tvary konkrétní krajiny.