Zevrix LinkOptimizer – automatické zmenšovanie veľkosti linkovaných obrázkov pre InDesign

Dnes vám predstavíme plugin do Indesignu, ktorý slúži na zmenšenie veľkosti linkovaných obrázkov v programe Indesign. Spôsob kompresie, ktorý tento doplnok využíva spočíva v odstránení nadbytočných dát, ktoré konkrétny obrázok obsahuje.

Keď Optimizer spustíte nabehne vám zároveň Photoshop. Následne stačí, vo väčšine prípadov, zadať hodnoty požadovaného rozlíšenia, v akom chcete výsledné výstupy dostať. Zvoľte „Analyze Links“. Plugin teraz skontroluje všetky obrázky. Tie, ktoré majú rozlíšenie vyššie, než to, ktoré ste pred chvíľou navolili budú zoptimalizované.

Zevrix LinkOptimizer - 1

 

Jednoducho a jasne

Interface tohto Indesignového doplnku je navrhnuté tak, aby sa vám s ním jednoducho pracovalo. Na výber máte iba zopár možností, čo však neznamená, že by program trpel nižšou funkcionalitou. Je to tak najmä preto, že sa jeho tvorcovia snažili čo najviac budúcim používateľom prácu s pluginom uľahčiť. Najdôležitejšou časťou sú „Settings“, ktoré obsahujú tri záložky: „Backup“, „Advanced“ a „Processing“.

Zevrix LinkOptimizer - 6

Processing slúži na to, aby ste mohli bližšie špecifikovať, aké úpravy chcete na súboroch vykonať. Môžete si vybrať zlúčenie vrstiev, čo tiež pomáha k zníženiu objemu dát, konverzie farieb a tiež odstránenie vrstiev, ktoré sú skryté. V rámci sekcie Advanced môžete odstrániť obrázky, ktoré sú v dokumente prítomné viac, než jeden krát. Operácie, ktoré poznáte s Photoshopu je tu možné vykonávať tiež.

Zevrix LinkOptimizer - 7

Karta Backup slúži, ako už z názvu vyplýva, na zálohovanie všetkých súborov, s ktorými pracujete. Pôvodné verzie zostanú buď nedotknuté, alebo sa vytvorí ich kópia. Ďalšou funkciou, pre ktorú si LinkOptimizer obľúbite je upozornenie v podobe žltého trojuholníku, ktorý na vás „zamáva“ vždy, keď vyberiete na prepísanie súbor, ktorý ste predtým nezálohovali.

Zevrix LinkOptimizer - 5

LinkOptimizer je naozaj tým, čo o sebe vyhlasuje. Darí sa mu to bez toho, že by spôsobil spadnutie celého Indesignu, či námrazu na ňom :). To je skôr ojedinelé, ak hovoríme o pluginoch vo všeobecnosti. Dokáže vám ušetriť skutočne dostatok miesta, ale musíte mať na mysli aj to, že súbory s rozlíšením pod 240 dpi nebudú v printovej podobe (najmä pri väčších formátoch) vyzerať dvakrát dobre. Určite nie na atramentovej tlačiarni.

Na záver práce so súbormi, LinkOptimizer odošle výsledky do Indesignu a dokonale presne ich umiestni. V dôsledku toho môžete ušetriť nielen gigabyty na disku, ale aj množstvo hodín manuálnych úprav.

Zevrix LinkOptimizer - 2

Novinky

Plugin ohodnotený 4 z piatich hviezdičiek, ktoré udeľuje prestížny magazín Computer Arts, prichádza v nových verziách s vylepšeniami a opravou chýb.

  • Voľba veľkosti náhľadov – teraz si môžete vybrať aké veľké chcete mať náhľady súborov, vďaka čomu sa vám s nimi potom pracuje jednoduchšie a celkovo je workflow prehľadnejší a časovo efektívnejší. Voliť môžete medzi malými, strednými a veľkými rozmermi. Zvolené sa následne uloží ako defaultné nastavenie.

Prepojenie s Photoshopom

Doplnok automaticky spolupracuje s PS, môžete tak vykonávať úpravy a konverzie formátov. Jednoduchým nastavením je možné vykonávať nasledovné: scaling a orezanie, zmena rozlíšenia, konverzia RGB do CMYK, možnosť uloženia JPGčiek ako súbory TIFF, či vykoanie PS operácií na každom obrázku

Kde a za koľko

Plugin si môžete zadovážiť na domovskej stránke torontského vvvojárskeho štúdia Zevrix za 212,64 € (vo verzii Light stojí doplnok 147,20 €) ako aj u autorizovaných predajcov. Ak sa vám to zdá priveľa (asi áno :)) a chcete si najprv LinkOptimizer poriadne otestovať, skúste trial, ktorý si môžete stiahnuť nižšie.

Podrobné informácie o LinkOptimizer tu.
Stiahnuť trial verziu LinkOptimizer tu.

Kúpiť LinkOptimizer

Kúpiť ďalšie produkty firmy Zevrix

Zľava na produkty Zevrix

Čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón na produkty od firmy Zevrix. Viac informácii tu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Novinka i1Pro 3 Spektrofotometr

Posuňte kalibraci a profilování na vyšší úroveň i1Pro 3 je speciálně navržen pro profesionály v oblasti tisku a zobrazování, kteří vyžadují…