Štúdio ponúka svoje logá zadarmo!

Ak navrhujete logá či vizuálne identity, určite ste to už zažili. Návrhy pripravené, všetko vyzerá super. Až do chvíle, kým sa k slovu nedostane klient. Občas sa logu skrátka nepodarí dožiť nasadenia v praxi. Nie vždy však musí skončiť v koši.

Oprášené dizajny

Čo ak by namiesto toho našli predsa len využitie? Štúdio Fairpixels malo podobné myšlienky a tak sa rozhodlo ponúknuť svoje zamietnuté logá na stiahnutie. Len tak. Zadarmo. Aj na komerčné účely.

Podľa ich vlastných slov sa im nevyužité návrhy začali hromadiť na diskoch. Niežeby mali problém prísť s dobrým logom, skôr ide o objem práce za dlhší čas, pri ktorom sa prirodzene prihodí, že nejaké to logo neprejde.

logo22 logo27

Dva z dizajnov, dostupných na stiahnutie

Ako sme už spomínali, všetky logá si môžete bezplatne stiahnuť. Získate tak PNG aj AI súbory. Otázkou zostáva, čo robiť, ak padne do oka rovnaké logo dvom ľuďom alebo firmám. Dohodnú sa? Alebo budú dve pekárne s rovnakou bagetou v krúžku?

Dočasné riešenie?

Myšlienka môže nájsť opodstatnenie pri startupoch, ktoré potrebujú vlastnú identitu čo najskôr, aby sa mohli rozbehnúť. Ak si zatiaľ vystačíte s jednoduchším logom, môžete to skúsiť. Neskôr, samozrejme, bude asi lepšie poobzerať sa po personalizovanom riešení, šitom presne pre značku.

Logá si môžete obzrieť na webe s príznačným názvom Logo Dust.

Čo si o takomto projekte myslíte vy? Neškodí ostatným dizajnérom, ktorý stále robia loga za starý dobrý honorár?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Urobte zo svojho iPadu grafický tablet

Možno ste už o nej niečo počuli. Aplikácia, ktorá vám umožní využívať iPad ako grafický tablet. Astropad.
pokračovanie článku

47. Seminář UGD: TYPOGRAPHY MADE TO FIT

Veronika Burian + José Scaglione Impact Hub Praha 19. 5. 2015, 19:00 V květnu seminář povede dvojice typografů Veronika Burian a José…