Side project na dnes – Japonská kuchyňa za hranicami

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Dnes sa pozrieme, ako sa varí pekný dizajn.

Snáď mi odpustíte menší footblogový úvod. Možno to poznáte. Chystáte sa robiť nejaký špeciálny recept, niečo zo zahraničnej kuchyne, ale niektoré suroviny nie a nie nájsť. Podobné situáciu zažívala Moé Takemura vo Švédsku, až si povedala, že s tým niečo urobí.

Moé je japonskou priemyselnou dizajnérkou, ktorá však žije vo Švédsku. A práve tu zistila, že pripraviť tradičné jedlá z jej domoviny nebude také ľahké. Nájsť čerstvé prísady z receptov na miestnych trhoch skrátka nebolo možné.

A čo tak prispôsobiť recepty? Presne tak. Dizajnérka teda navštívila zopár fariem a začala experimentovať s novými spojeniami surovín. Po čase z tohto experimentovania vznikla kuchárska kniha – Sprievodca zahraničnou japonskou kuchyňou.

ForeignJapanese0011-600x454 ForeignJapanese0021-600x684

Kniha je po vizuálnej stránke spracovaná veľmi citlivo. Ostatne, k japonskej kuchyni sa to výborne hodí. Textovú časť dopĺňaju ilustračné fotografie na bielom pozadí, ktoré podčiarkujú jednoduchosť koncept, no zároveň pekne kontrastuje s pestrosťou jednotlivých ingrediencií.

Treba dodať, že okrem osobného projektu bola táto práca zároveň témou autorkinej diplomovky. Krst knihy sa – ako inak – neobišiel bez ochutnávky receptov servírovaných na origami tanieroch.

ForeignJapanese0041-600x450

Ak vás projekt zaujal, skúste pozrieť aj webstránku Moé Takemura.

zdroj: wearedesignbureau.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Typografický dizajn Jeffa Rogersa

Jeff Rogers je multidisciplinárny dizajnér a ilustrátor z Brooklynu, ktorý sa špecializuje na zákazkovú tvorbu písma. Jeff mieša analógové i digitálne techniky. Jeho práca prilákala…
pokračovanie článku

InDesign tutorial 03: LayerLifter

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Digitálna tlač rýchlo a kvalitne

Skúsenosti s malonákladovou tlačou sú rôzne. Väčšinou je to však o zdĺhavej komunikácii a nie vždy spokojným zákazníkom na konci. Maily…