Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

07 - Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

Na konci septembra sa uskutočnil tradičný svetový veľtrh obalovej techniky Labelexpo 2019 v Bruseli. Značka Konica Minolta na ňom predstavila niekoľko svojich noviniek na nasledujúce obdobie. 

Medzi tisíckami návštevníkov zarezonovalo niekoľko modelov. Jedným z nich je AccurioLabel 230 so zdokonalenou tlačou bielej farby. Tú umožňuje vstvaný flexo tlačový modul , ktorý Konica Minolta dodáva priamo na zariadení v spolupráci s dánskou firmou Grafisk Maskinfabrik. Uvedená novinka nahrádza celosvetovo úspešný AccurioLabel 190. Aj vďaka nemu sa Konica Minolta stala dvojkou na európskom trhu. Potvrdzujú to štatistiky renomovanej spoločnosti InfoSource z marca a apríla tohto roka. 

06 580x383 - Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

Najväčšia hviezda

Hlavnou atrakciou stánku Konica Minolta v Bruseli bolo zariadenie MGI JETvarnish 3D Web Color+. Ide o zariadenie vyvinuté so spoločnosťou MGI Digital Technology, ktoré spoluvlastní Konica Minolta. Novinka ide v zušľachťovaní tlačových materiálov opäť o kus dopredu. Roll-to-roll zariadenie umožňuje nanášať fólie či UV laky v rôznych hrúbkach. Priemyselná tlač tak môže byť opäť o niečo kreatívnejšia. Zariadenie je určené pre výrobu a zušľachtenie etikiet, nálepok či najrôznejších luxusných obalov.

03 1 536x800 - Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

Úspech výstavy

Konica Minolta na svetovom veľtrhu obalovej techniky Labelexpo 2019 v Bruseli oznámila až 11 nových objednávok na svoje aktuálne prezentované novinky. Tohtoročný Labelexpo sa tak skončil jej veľkým úspechom. Jedným z nových zákazníkov je firma Graphic Druck so sídlom v nemeckom Koblenzi. Sústreďujú sa na vytváranie kreatívnych etikiet vínových fliaš. Daniel Grossnick, majiteľ firmy konštatuje: „AccurioLabel 230 je mimoriadne dôležitým doplnkom nášho podnikania na ďalšie zvyšovanie kvality a šetrenie času. Naši zákazníci totiž požadujú flexibilnú tlač etikiet, ktoré je potrebné doručiť nasledujúci deň.“

02 1 580x388 - Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

Ďalším novým zákazníkom je tlačiareň MultiPrint z Nemecka, ktorá sa chce sústrediť na priemyselnú tlač určenú do vonkajšieho externého prostredia. Na to je však potrebné prvotriednu tlač. Oslovila ich novinka AccurioLabel 230, ktoré tieto náročné požiadavky spĺňa. „Sme ohromení kvalitou  a rýchlosťou tlače,“ konštatuje Mathias Gramsch, generálny riaditeľ spoločnosti. Podobne je na tom spoločnosť Rotocel so sídlom v talianskej Bologni. Rozhodli sa pre novinku MGI Jetvarnish 3D Web. Tá totiž neobmedzuje tlačiarov v kreativite a zušľachtovaní materiálov. „Technológie sa neustále vyvíjajú. Dnes sa aj vďaka tomutu zariadeniu môžeme prispôsobiť veľkej variabilite dát a kreatívne zušľachťovať,“ konštatuje Catia Cantelli, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti. 

05 1 580x384 - Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

Sledujú trendy

Aj tieto firmy sú ukážkou toho, že jednotlivé spoločnosti v čoraz vo väčšej miere vyhľadávajú pokročilé technológie na  tlač a zušľachťovanie obalov, štítkov či etikiet. Hlavnými trendmi sa stáva bezchybná tlač, pokročilé možnosti zušľachtenia, flexibilita produkčných zariadení a čo najkratšia rýchlosť dodania. V mnohých prípadoch je ďalší úspech firiem priamo závislý od kvalitnej tlače a kreativite zušľachtenia. Značka ako Konica Minolta to veľmi dobre vie a preto už dnes ponúka technológie, ktoré sa uplatnia aj v nasledujúcich rokoch.   

Labelexpo 2019 v číslach:
Dátum konania:  24. – 27. 9. 2019
Miesto: Brusel
Počet vystavovateľov: 600
Počet hál: 9

01 1 580x387 - Úspešné Labelexpo 2019 pre Konica Minolta

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
1947 A 380x220 - Ako sa vyrábali knihy v roku 1947
pokračovanie článku

Ako sa vyrábali knihy v roku 1947

Pozývame vás na desaťminútový výlet späť do minulosti. Sľubujeme vám prehliadku veľkej tlačiarenskej dielne. Stanete sa svedkami siahodlhého…
ai 1 380x220 - Adobe Day, Bratislava, 11. 8. 2016
pokračovanie článku

Adobe Day, Bratislava, 11. 8. 2016

Radi by sme vás pozvali na bezplatný seminár Adobe Day Bratislava. Akcia je rozdelená do dvoch tematických častí…
cover 1 380x220 - Súťaž s Nikonom mala uletený výsledok
pokračovanie článku

Súťaž s Nikonom mala uletený výsledok

Mýliť sa je ľudské a aj Nikonu sa nedávno na Facebooku celkom zadarilo. V rámci vyhlásenej súťaže totiž značka ocenila…