Cif Beautiful Bottle: Aj čistiaci prostriedok môže mať štýl

Obal od agentúry 1HQ, chce meniť vnímanie nádoby s čistiacim sprejom, ktorú považujeme za jednorazový produkt.

Za dlhý čas používania sa fľaše s čistiacimi prostriedkami stali súčasťou našich domácností, no zároveň ide o obal, ktorý má obvykle pomerne krátku životnosť. Po vyprázdnení končí v odpade a jeho vnímanie ako jednorazového obalu máme s čistiacimi prostriedkami pevne spojené.

Obal, ktorý môžete vidieť nižšie, chce však práve toto zmeniť. Dizajnéri z 1HQ prišli s prevedením, ktoré širokým oblúkom obchádza všetko, čo by sa vám mohlo s danou kategóriou produktou spájať.

Cieľom bolo vytvoriť fľašu, ktorá bude mať dobrú ergonómiu pre jednoduché používanie, no zároveň ako výrazná pridaná hodnota bude jej estetická stránka. Tak, aby nový obal vyzeral dobre aj ako objekt vo vašej domácnosti.

Celý dizajn sa od zadania po spustenie pripravoval iba polroka, čo je zlomok času, aký obvykle podobný projekt vyžaduje.

Výsledok procesu je fľaša z recyklovaných plastov, ktorá sa vyhýba neohrabaným líniám či pretechnizovanému vzhľadu niektorých prvkov bežných obalov v danoom segmente. Na prvý pohľad pripomína skôr karafu, našťastie uzáver s rozprašovačom (prípadne logo Cif) vás zastaví skôr, ako by ste si naliali za pohárik.

Cif Beautiful Bottle získal bronz na minuloročných Pentawards v kategóriách Udržateľný dizajn a Dizajn prostriedkov pre údržbu a čistenie domácnosti.

Náplň je možné opätovne doplniť

zdroj: 1HQ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Certifikovaný digitálny nátlačok so zľavou 30%

Digitálny nátlačok je základným kontrolným a schvaľovacím prvkom v procese vzniku tlačoviny. Digitálny nátlačok simuluje finálnu podobu vytlačeného produktu.
pokračovanie článku

Verejná ochrankyňa práv má novú vizualitu!

Identitu založenú na výraznom symbole výkričníka vytvorilo štúdio Andrej & Andrej.  Ústredný prvok sa dokonca stal súčasťou písma.…
pokračovanie článku

Vianočná zľava 99% od TypeType

TypeType ponúka vianočnú zľavu 99% na niekoľko svojich fontov. Získate tak celu rodinu fontu už za 1,02€.