Dnes môžete na internete nájsť neuveriteľné množstvo pisiem zadarmo. Ako sa v nich vyznať a vybrať si tie, ktoré stoja za to? Skúste tieto tipy na päticu zaujímavých dizajnov, ktoré sa môžu zísť.
Najmä, ak ide o fonty, ktoré sú už na prvý pohľad osobité a výrazné. Práve také sa oplatí mať v zásobe a keď príde ten správny projekt, jednoducho ich vytiahnuť zo zásuvky a použiť. Bez zdĺhavého hľadania. Poďme teda na jednotlivé tipy.
Soulcraft
Bezplatné OpenType variabilné písmo. Môžete meniť a prispôsobovať jeho šírku a sklon znakov aj mimo preddefinovaných rezov. Typografii tak viete dodať naozaj jedinečný custom vzhľad, podobný ako pri pouličných nápisoch a výveskách. Jedným fontom tak dokážete vytvoriť množstvo variácií.
Le Super Serif
Písmo, ktoré je výsledkom typografického experimentu. Thijs Janssen, holandský typograf a autor písma, ho popisuje ako módne kapitálkové písmo s trochou západnej moderny. Le Super Serif v dvoch rezoch Regular a Semi-Bold obsahuje až 88 ligatúr a takisto niekoľko alternatív znakov.
Stanley
Elegancia na prvý pohľad. Stencil Písmo Jéremiého Gauthiera spája rôzne geometrické tvary. Vzhľad písma ho predurčuje na projekty, v ktorých je dôležitý prémiovosť a odlišnosť. Dobrý tip pre obalový dizajn alebo branding.
Gilbert
Na prvý pohľad neobyčajné písmo, ktoré menom vzdáva hold autorovi LGBT vlajky. Písmo od NewFest a NYC Pride môžete použiť napríklad pre tvorbu pôsobivých nadpisov či všade, kde chcete účinne pritiahnuť pozornosť.
Miratix
Inšpiráciu brutalizmom nemožno skryť. Geometric groteska, ktorá výrazným spôsobom popiera štandardný vzhľad či monotónosť. Univerzálne písmo je možné využiť vo webdizajne, pri tvorbe vizuálnych identít a logotypov, obaloch, nadpisoch… Záleží na vás.