Ilustrované prieskumy od Daniely Olejníkovej

S jej menom ste sa zrejme už stretli. Nečudo, patrí k našim najvýraznejším predstaviteľkám (nielen) knižnej ilustrácie. Daniela Olejníková prednedávnom predstavila na svojom behance profile výsledok spolupráce s portálom Modrý koník.

V Modrom koníkovi sa venujú témam ako materstvo a rodičovstvo, nevynechávajú však ani problémy mladej ženy v spoločnosti všeobecne. Práve tie sa stali základom 120-stranovej publikácie plnej výstižných a humorných ilustrácií. Kniha obsahuje 25 prieskumov, ktoré odhaľujú názory mladých žien na spoločenské témy a reklamu. Dozviete sa napríklad, koľko percent slovenských žien používa Adblocker, aká je podľa nich úroveň našich škôl v porovnaní s inými krajinami EÚ alebo koľko percent z opýtaných už muselo pracovať aj cez víkend.

a1

498df032811037.5694dce03c61e

d

Daniela Olejníková, spolu s Damiánom Pastirčákom vystupujúca aj pod značkou Limb, je známa aj pre svoju záľubu v tradičných technikách ako linoryt, sieťotlač a maľba. Tentoraz však namiesto rydla, stierky a štetca využila výhradne tablet a Photoshop.

„Hrala som sa najmä s využitím rôznych brushov, textúr a patternov. Chcela som, aby bol výsledok zrnitý, zašumený a aby v ňom bolo ,cítiť ruku‘. Dôležitú úlohu má pre mňa nielen v tomto projekte práca s farbou. Pri tvorbe som mala od klienta úplnú voľnosť – na začiatku som síce spravila ilustráciu na ukážku, no bez zásahov a korekcií som mohla rovno pokračovať ďalej. Slobodu som mala aj vo výbere toho, čo sa zo spracovávanej témy objaví na ilustrácii,” priblížila absolventka Katedry grafiky na VŠMU.

c

f

b

e1

z zz zzz

 

Zdroje: www.behance.net/danielaolejnikova, www.modrykonik.sk

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Tinnier

Aussies není žádná nesmyslná parta. Mluví o věcech tak, jak jsou. Jaký lepší název mohli vybrat pro pivo, než…
pokračovanie článku

Set flat ikoniek zadarmo!

Dnes pre  vás máme tip na set ikoniek s letnou, plážovou tematikou. Aktuálne si ich môžete bezplatne stiahnuť z The…
pokračovanie článku

Rebrand Conde de Arraiolos

Tradiční keramika regionu Alentejo v Portugalsku inspirovala grafický koncept nové identity vína Conde de Arraiolos, za který je zodpovědný…
pokračovanie článku

Spustili sme FÓRUM

Spustili sme skúšobnú prevádzku rubriky FÓRUM. Veríme, že Vám pomôže vyriešiť mnoho Vašich trápení.