Nissan chystá zjednodušené logo

Značka ide cestou flat prevedenia, ktoré hádže do koša všetky odlesky a priestorové efekty, ktorými sa prezentovali automobilky v minulosti.

Dôkazom týchto plánov je žiadosť o registráciu trademarku na nové logo. To – narozdiel od pochrómovaného predchodcu – vyzerá celkom inak.

Celé je v jednej farbe, s dvojicou zrkadlených oblúkov, ktoré odkazujú na pôvodný symbol. Obdĺžnik, ktorý v pôvodnom logu obsahoval názov značky, je teraz prítomný iba v náznakoch, v rámci negative space. Zmeny sa dočkala aj typografia, ktorú dizajnéri prekreslili s tenšími líniami a má aj širšie medziznakové medzery – teraz siaha horizontálne od okraja po okraj. Nissan zatiaľ nové logo oficiálne nepredstavil, dá sa však očakávať, že tak urobí.

Nové flat logo

Prvá generácia loga vznikla ešte v roku 1930 a obsahoval kruh v červenej farbe, ktorý odkazoval na pôvod vozidiel s týmto emblémom. V 80. rokoch sa z loga farby vytratili a prešlo sa na sivostriebornú verziu. Neskôr, keď automobilku kúpil Renault sa jej logo nafúklo do súčasného 3D loga s nalešteným vzhľadom.

Aktuálne logo s 3D efektom

Pôvodné farebné logo s motívom japonského slnka v pozadí

 

zdroj: Motor1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ako vznikajú značky – online

Vojdete do predajne s kozmetikou a je vám tam príjemne. Prechádzate sa a strávite tam oveľa viac času ako ste pôvodne zamýšľali. Pekný interiér, kvety, prítmie, vôňa. Toto je značka.
pokračovanie článku

Rozhodil se mi text! Pošlete mi fonty

Fonty nejsou horké brambory, které si přeposíláme jako tichou poštu tam a zpět. Jak se legálně dostat k těm kvalitním?…