iDML Lite – layouty do vrecka

Aplikácia iDML od DTP Tools vám umožňuje prezerať si inDesign dokumenty na zariadeniach iOS. Môžete si pozrieť layout, texty ako aj grafiku. Vidíte presné rozmiestnenie blokov textu, ich obsah, rovnako i pozíciu grafických elementov či iných objektov. Pri vložení grafiky do dokumentu je možné pozrieť si ju v náhľade. iDML je skvelý spôsob, ako si zachovať prehľad o práci na dokumente, aj keď ste mimo office.

Takisto si môžete prezrieť zoznam písem použitých v texte, ako aj kompletný prehľad štýlov a „swatches“. To poskytne prehľadnejšie a komplexnejšie informácie o rozložení súboru. Aplikácia dokáže stiahnuť požadované dokumenty priamo z firemného úložiska súborov, vďaka čomu máte so sebou vždy najčerstvejšiu verziu konkrétneho dokumentu. Plná verzia aplikácie navyše obsahuje funkciu, ktorá dokáže text v súbore upravovať a následne ukladať.

iDML neobsahuje InDesignový „paragraph composer“, ani nástroje pre pokročilú úpravu obrázkov. V náhľade taktiež nevidno presnú pozíciu textu 1:1, keďže náhľad je mierne zjednodušený. PDF teda poskytne väčšiu presnosť pri prezeraní, iDML vám zase lepšie ukáže celkovú kompozíciu dokumentu.

iDML Lite si môžete za 2,69 € kúpiť na iTunes
iDML si môžete za 17,99 € kúpiť na iTunes

Podrobné informácie od výrobcu

 

Video

 

Fotogalária

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si Split-Flap Typography Creator

Tentokrát pre vás máme na set mockupov inšpirovaných letteringom z letiskových hál. Balík ponúka množstvo zdrojov aj široké možnosti…
pokračovanie článku

Bas Jacobs (Underware) v Praze

24. duben, 19:00–21:30 Instituto Cervantes, Na Rybníčku 536/6, 12000 Prague, Czech Republic