Omyl, ktorý dopadol dobre – „nové“ logo Google

Flat design je v súčasnosti celkom horúcou témou, keď ide o dizajn a veci okolo neho. Na scéna sa objavil už dávnejšie.  Za ten čas stihol rozpútať búrlivú debatu medzi jeho prívržencami, odporcami aj tými, ktorým nálepku FLAT/NON-FLAT nemožno jednoznačne pripnúť.  Nie je teda veľkým prekvapením, že po ňom siahajú aj veľkí hráči. Nedávno tak urobil Google. I keď nie celkom zámerne.

Keď sa v najnovšej betaverzii Chromu pre Android objavilo nové, flat vyznávajúce logo, neostalo to bez povšimnutia. Na novinku v dizajn manuále vyhľadávacieho giganta upozornil portál Ars Technica, ktorý sa venuje novinkám v oblasti IT. Veci nabrali ešte zaujímavejší spád, keď iný, podobne zameraný portál The Verge priniesol informácie pochádzajúce zo zdroja priamo v Google.

 

cover

Flat koncept má oproti reliéfnemu predkovi aj menej nápadné farby

Nové logo, ktoré sa dostalo do tejto verzie programu, sa vonku ocitlo nedopatrením. Pôvodne bolo totiž zamýšľané na využitie v prípadoch, kedy nie je originálne reliéfne logo tou najlepšou cestou. Novinku medzičasom z bety stiahli, čím boli vyvrátené dohady o tom, či nešlo skutočne o nové logo. Nie, nešlo. Flat variant je určený výlučne pre printové a korporátne materiály. Jeho online nasadenie určite nebolo plánom.

Napriek tomu, už teraz ide o vďačný zdroj rôznych teórií o novom logu Google. Môže byť tento zablúdený koncept predzvesťou toho, ako bude vyzerať ďalšia generácia vizuálnej identity firmy z garáže v Menlo Park? Nech je ako chce, podľa oficiálneho zdroja sa redizajn v dohľadnej dobe nechystá.

„Nové“ logo Google vo mne chtiac-nechtiac spúšťa asociácie s nedávnym predstavením loga Yahoo!. Je paradoxné (a aj trochu úsmevné), že logo predstavené takpovediac nedopatrením, je po všetkých stránkach lepšie ako to, ktorému predchádzala veľkolepá mesačná kampaň a ktoré predstavenstvo Yahoo! tak sebaisto naďalej háji.

Čo hovoríte na najnovší variant Google loga vy? Privítali by ste ho v prehliadači už teraz?

6 comments
  1. Nie je to nahodou logo, ktore vytvoril nejaky graf. designer ako navrh vo svojom volnom case? Nespominam si uz, kde som o tom cital…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Praha 8 má nové logo

Mestská časť Praha 8 nedávno predstavila svoje nové logo. Nový identifikačný znak vzišiel z verejnej súťaže, o ktorú bol veľký…
pokračovanie článku

Čtvrtý host: Danné Ojeda

Posled­ním hos­tem před­náš­ko­vého cyklu de.sign bude Danné Ojeda, nizozemsko-kubánská ilu­strá­torka, která vystoupí 10. lis­to­padu v 11.00 na Fakultě designu a umění Ladi­slava Sut­nara v Plzni a 11. lis­to­padu 2015 od 19…