Omyl, ktorý dopadol dobre – „nové“ logo Google

Flat design je v súčasnosti celkom horúcou témou, keď ide o dizajn a veci okolo neho. Na scéna sa objavil už dávnejšie.  Za ten čas stihol rozpútať búrlivú debatu medzi jeho prívržencami, odporcami aj tými, ktorým nálepku FLAT/NON-FLAT nemožno jednoznačne pripnúť.  Nie je teda veľkým prekvapením, že po ňom siahajú aj veľkí hráči. Nedávno tak urobil Google. I keď nie celkom zámerne.

Keď sa v najnovšej betaverzii Chromu pre Android objavilo nové, flat vyznávajúce logo, neostalo to bez povšimnutia. Na novinku v dizajn manuále vyhľadávacieho giganta upozornil portál Ars Technica, ktorý sa venuje novinkám v oblasti IT. Veci nabrali ešte zaujímavejší spád, keď iný, podobne zameraný portál The Verge priniesol informácie pochádzajúce zo zdroja priamo v Google.

 

cover

Flat koncept má oproti reliéfnemu predkovi aj menej nápadné farby

Nové logo, ktoré sa dostalo do tejto verzie programu, sa vonku ocitlo nedopatrením. Pôvodne bolo totiž zamýšľané na využitie v prípadoch, kedy nie je originálne reliéfne logo tou najlepšou cestou. Novinku medzičasom z bety stiahli, čím boli vyvrátené dohady o tom, či nešlo skutočne o nové logo. Nie, nešlo. Flat variant je určený výlučne pre printové a korporátne materiály. Jeho online nasadenie určite nebolo plánom.

Napriek tomu, už teraz ide o vďačný zdroj rôznych teórií o novom logu Google. Môže byť tento zablúdený koncept predzvesťou toho, ako bude vyzerať ďalšia generácia vizuálnej identity firmy z garáže v Menlo Park? Nech je ako chce, podľa oficiálneho zdroja sa redizajn v dohľadnej dobe nechystá.

„Nové“ logo Google vo mne chtiac-nechtiac spúšťa asociácie s nedávnym predstavením loga Yahoo!. Je paradoxné (a aj trochu úsmevné), že logo predstavené takpovediac nedopatrením, je po všetkých stránkach lepšie ako to, ktorému predchádzala veľkolepá mesačná kampaň a ktoré predstavenstvo Yahoo! tak sebaisto naďalej háji.

Čo hovoríte na najnovší variant Google loga vy? Privítali by ste ho v prehliadači už teraz?

6 comments
  1. Nie je to nahodou logo, ktore vytvoril nejaky graf. designer ako navrh vo svojom volnom case? Nespominam si uz, kde som o tom cital…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Litera Fest 2021 začína už dnes!

Po dlhej dobe je ponuka kultúrnych akcií opäť bohatá. Odporúčame vám pridať si do zoznamu aj literárny festival, ktorý sa uskutoční od stredy 23. do piatka  25. júna v bratislavskom .klube pod lampou.  
pokračovanie článku

TypoSkript 1.3.1

Důležitá oprava pro všechny majitelé aktuální verze Adobe InDesign CC (9.1.0.33). Tato verze by měla být kompatibilní!
pokračovanie článku

Hledá sa kandidát na pozici: GRAFIK / DESIGNÉR

Společnost se zaměřením na výrobu reklamních korporátních oděvních kolekcí pro sport i firemní účely včetně dárkových 3D předmětů.
pokračovanie článku

Spoznáte ich? Reklamy v 8-bit grafike

Michael Myers je dizajnér a ilustrátor z USA, ktorý sa rozhodol pozrieť na svetoznáme reklamy novou, 8-bitovou optikou.