Omyl, ktorý dopadol dobre – „nové“ logo Google

Flat design je v súčasnosti celkom horúcou témou, keď ide o dizajn a veci okolo neho. Na scéna sa objavil už dávnejšie.  Za ten čas stihol rozpútať búrlivú debatu medzi jeho prívržencami, odporcami aj tými, ktorým nálepku FLAT/NON-FLAT nemožno jednoznačne pripnúť.  Nie je teda veľkým prekvapením, že po ňom siahajú aj veľkí hráči. Nedávno tak urobil Google. I keď nie celkom zámerne.

Keď sa v najnovšej betaverzii Chromu pre Android objavilo nové, flat vyznávajúce logo, neostalo to bez povšimnutia. Na novinku v dizajn manuále vyhľadávacieho giganta upozornil portál Ars Technica, ktorý sa venuje novinkám v oblasti IT. Veci nabrali ešte zaujímavejší spád, keď iný, podobne zameraný portál The Verge priniesol informácie pochádzajúce zo zdroja priamo v Google.

 

cover

Flat koncept má oproti reliéfnemu predkovi aj menej nápadné farby

Nové logo, ktoré sa dostalo do tejto verzie programu, sa vonku ocitlo nedopatrením. Pôvodne bolo totiž zamýšľané na využitie v prípadoch, kedy nie je originálne reliéfne logo tou najlepšou cestou. Novinku medzičasom z bety stiahli, čím boli vyvrátené dohady o tom, či nešlo skutočne o nové logo. Nie, nešlo. Flat variant je určený výlučne pre printové a korporátne materiály. Jeho online nasadenie určite nebolo plánom.

Napriek tomu, už teraz ide o vďačný zdroj rôznych teórií o novom logu Google. Môže byť tento zablúdený koncept predzvesťou toho, ako bude vyzerať ďalšia generácia vizuálnej identity firmy z garáže v Menlo Park? Nech je ako chce, podľa oficiálneho zdroja sa redizajn v dohľadnej dobe nechystá.

„Nové“ logo Google vo mne chtiac-nechtiac spúšťa asociácie s nedávnym predstavením loga Yahoo!. Je paradoxné (a aj trochu úsmevné), že logo predstavené takpovediac nedopatrením, je po všetkých stránkach lepšie ako to, ktorému predchádzala veľkolepá mesačná kampaň a ktoré predstavenstvo Yahoo! tak sebaisto naďalej háji.

Čo hovoríte na najnovší variant Google loga vy? Privítali by ste ho v prehliadači už teraz?

6 comments
  1. Nie je to nahodou logo, ktore vytvoril nejaky graf. designer ako navrh vo svojom volnom case? Nespominam si uz, kde som o tom cital…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

História pre Adobe InDesign

Funkcia, ktorá je pre používateľov Photoshopu už pomaly samozrejmosťou bola až donedávna očakávaným vylepšením iného softvéru od Adobe.…
pokračovanie článku

Proč ignorujeme grafické manuály a jak to zlepšit?

Patřím k lidem, kteří po otevření jakékoliv krabice automaticky odloží uživatelské příručky a návody bokem. Manuál rovná se dokument, který nepotřebuju. Mám hlavu a poradím si s tím! A pak si ji lámu, když to nejde. A pak znovu, když ten manuál zpětně hledám. Protože někdy je manuál fakt potřeba. Jak z toho ven?