Omyl, ktorý dopadol dobre – „nové“ logo Google

Flat design je v súčasnosti celkom horúcou témou, keď ide o dizajn a veci okolo neho. Na scéna sa objavil už dávnejšie.  Za ten čas stihol rozpútať búrlivú debatu medzi jeho prívržencami, odporcami aj tými, ktorým nálepku FLAT/NON-FLAT nemožno jednoznačne pripnúť.  Nie je teda veľkým prekvapením, že po ňom siahajú aj veľkí hráči. Nedávno tak urobil Google. I keď nie celkom zámerne.

Keď sa v najnovšej betaverzii Chromu pre Android objavilo nové, flat vyznávajúce logo, neostalo to bez povšimnutia. Na novinku v dizajn manuále vyhľadávacieho giganta upozornil portál Ars Technica, ktorý sa venuje novinkám v oblasti IT. Veci nabrali ešte zaujímavejší spád, keď iný, podobne zameraný portál The Verge priniesol informácie pochádzajúce zo zdroja priamo v Google.

 

cover

Flat koncept má oproti reliéfnemu predkovi aj menej nápadné farby

Nové logo, ktoré sa dostalo do tejto verzie programu, sa vonku ocitlo nedopatrením. Pôvodne bolo totiž zamýšľané na využitie v prípadoch, kedy nie je originálne reliéfne logo tou najlepšou cestou. Novinku medzičasom z bety stiahli, čím boli vyvrátené dohady o tom, či nešlo skutočne o nové logo. Nie, nešlo. Flat variant je určený výlučne pre printové a korporátne materiály. Jeho online nasadenie určite nebolo plánom.

Napriek tomu, už teraz ide o vďačný zdroj rôznych teórií o novom logu Google. Môže byť tento zablúdený koncept predzvesťou toho, ako bude vyzerať ďalšia generácia vizuálnej identity firmy z garáže v Menlo Park? Nech je ako chce, podľa oficiálneho zdroja sa redizajn v dohľadnej dobe nechystá.

„Nové“ logo Google vo mne chtiac-nechtiac spúšťa asociácie s nedávnym predstavením loga Yahoo!. Je paradoxné (a aj trochu úsmevné), že logo predstavené takpovediac nedopatrením, je po všetkých stránkach lepšie ako to, ktorému predchádzala veľkolepá mesačná kampaň a ktoré predstavenstvo Yahoo! tak sebaisto naďalej háji.

Čo hovoríte na najnovší variant Google loga vy? Privítali by ste ho v prehliadači už teraz?

6 comments
  1. Nie je to nahodou logo, ktore vytvoril nejaky graf. designer ako navrh vo svojom volnom case? Nespominam si uz, kde som o tom cital…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

QuarkXpress upgrade pouze do neděle

Pouze do neděle můžete upgradovat na QuarkXpress 9 z verzí 3-7 a navíc máte verzi 10 zdarma. Po tomto datu…
pokračovanie článku

Digitálna tlač rýchlo a kvalitne

Skúsenosti s malonákladovou tlačou sú rôzne. Väčšinou je to však o zdĺhavej komunikácii a nie vždy spokojným zákazníkom na konci. Maily…
pokračovanie článku

Fontea – Google Fonts rovno vo Photoshope

Skupinu Source netreba možno obzvlášť predstavovať. Ide o vývojárské štúdio, ktoré má na svedomí viacero užitočných vylepšení, pluginov a doplnkov…