Kreatívny papier a digitálna tlač

Pre mňa osobne papier znamená jeden z najväčších vynálezov pre ľudstvo. Ťažko si predstaviť život bez neho. V dnešnej hektickej IT dobe nám papierenský priemysel ponúka enormné množstvo druhov tohoto produktu. Hotová renesancia. A to, že sa to deje je pre mňa balzámom pre zmysly zraku a hmatu – obzvlášť ak ide o skupinu kreatívnych papierov.

V tlači ich možno nájť s prívlastkom dizajnérsky kreatívny papier.

Pri dnešnom dopyte na tlač, kde sa rapídne do popredia dostáva digitálna tlač na úkor klasickejších predchodcov (ofset, hĺbkotlač atď.) sa naskytajú otázky.

Dokáže digitál zvládnuť aj kreatívny papier – aký? Odpoveď je áno.

Trvalo to nejakú chvíľku času kým som našiel správnu kombináciu pre mňa dôležitých esencií – kvality, variability a samozrejme ceny.

Pergraphica

Prémiový dizajnový papier obsahujúci tri farebné odtiene (High white / vysoko biely, Classic / biely a Natural / prírodne biely), dve povrchové úpravy (rough / drsná a smooth / hladká) a širokú škálu plošných hmotností. Výhodou je vyšší volumen a brilantný optický vzhľad v náročných svetelných podmienkach.

Munken

Dizajnový rad Munken to sú prémiové bezdrevné, nenatierané papiere, ktoré su určené pre vysoko kvalitné tlačové produkcie ako knihy, katalógy, firemné tlačoviny,…
Papiere Muken sú k dispozícii v štyroch odtieňoch – Kristal (jasne biela), Polar (biela), Lynx (prírodná biela) a Pure (krémová) a v dvoch povrchoch, hladky a drsný (Rough).

Crush

Crush je ekologická rada farebných nenatieraných papierov vyrobených použitím vedľajších produktov z citrusových plodov, kukurice, olív, kávy, kiwi, lieskových orechov, mandlí, levandule a čerešní, ktoré nahrádzajú až 15% panenskej buničiny. Prvky každého materiálu sú viditeľné na povrchu papiera a vytvárajú charakteristickú štruktúru a vzhľad.

Curious Metallic

Množstvo žiarivých farieb a rôzne gramáže. Curious Metallic ideálnou voľbou pre kreatívnu tlač vizitiek, pozánok, krabičiek, menu,…

conqueror

Už podľa názvu (dobyvateľ) papier určený pre prestížne použitie, pozvánky, brožúry.

conqueror

Rives

Krásne papiere so špecifickou razbou, skvostný materiál na zdôraznenie výnimočných príležitostí.

rives

keyakolour

Krásne papiere pre textove aplikácie a obaly.

 

Vizuálne výsledky výstupov sú úchvatné, kvalita digitálnej tlače viac než dobrá.

Preto som sa s Vami chcel podeliť o svoju skúsenosť s kreatívnymi papiermi a poradiť pri ich výbere, tak aby Vaše potlačené myšlienky a slová pookriali srdce nie len Vám, ale aj tým pre ktorých sú určené – pre všetky oči čo ich uvidia a ruky, ktoré ich chytia.

 

vach.print_1-150x150

Zistite viac na webe vach.print. Portfólio na instagrame TU.

Chcete vedieť o nových druhoch papiera a technológiách? Sledujte náše novinky na webefacebookuinstagrame alebo odoberajte newsletter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

195 flat vlajok zadarmo

Sada 195 flat ikon zobrazujúcich vlajky zadarmo. K dispozícii v PNG a PSD.
pokračovanie článku

Poď robiť do Provocation Bureau!

Hľadáme do nášho špeciálneho teamu novú grafickú posilu. Človeka, ktorý už má skúsenosti s reálnou prácou a ideálne prax v grafickom…