Typotheque má nový vylepšený web!

Mnohí z vás určite Typotheque poznajú. Type foundry PetraJohanny Biľakovcov nedávno predstavila svoj nový web. Práce na ňom trvali celý uplynulý rok. Výsledkom je nová, svieža verzia stránky.

Typotheque vlani oslávila desať rokov existencie. Ako sami dodávajú, pôvodný web projektu by prakticky dostal tortu s rovnakým počtom sviečok. Hlavným dôvodom pre odolávanie nutkaniu redizajnovať zabehnutú webstránku, bolo presvedčenie, že ide o najpriamejšiu vizualizáciu obsahu.

Postupne však bolo jasné, že nie je možné pridávať nové a nové funkcie. Bolo potrebné premyslieť štruktúru. A nájsť niekoho s odstupom a sviežim pohľadom na vec.

Ondrej Jób sa podujal na rozsiahlu úlohu redizajnovať web Typotheque. Od základov. Nešlo teda iba o preformátovanie obsahu. Prestavba zasiahla do každej sekcie a priniesla tak nový, interaktívnejší spôsob prezerania. Aké sú hlavné novinky?

Dynamické vzorky textu

Môžete prezerať všetky fonty v akomkoľvek jazyku či s použitím vlastného textu.

Font Combinator

Funkcia, vďaka ktorej môžete prehliadané fonty kombinovať a vidieť tak, čo spolu funguje a čo nie.

Ukážky OpenType funkcií
Mnoho písiem, ktoré na Typotheque nájdete, disponuje OpenType funkciami – na novom webe si ich môžete pozrieť v reálnom čase.

Fonts In Use

Galéria, v ktorej môžete vidieť konkrétne príklady použitia konkrétnych písiem z ponuky Typotheque.

Tagy
Hodí sa písmo pre slovník, corporate identity? Je čitateľné, sans-serif, má small caps? Fonty, ktoré spĺňajú vaše požiadavky jednoducho filtrujete vďaka funkcii tagov.

Nové možnosti licencovania
Licencie boli modifikované, aby sa stali užitočnejšími pre koncového používateľa. Okrem iného má byť súčasťou aj flexibilnejšia cenová ponuka, ktorá lepšie reaguje na špecifické potreby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Kúpte si fonty bez domova

Arrels Foundation v spolupráci s reklamnou agentúrou Cyranos McCann vytvorili zaujímavý projekt. Jeho účelom je pomôcť ľuďom, ktorí prišli o strechu…
pokračovanie článku

Pocta klasickému plagátu

Máte radi éru klasického plagátu? Štýlové vizuály, ktoré lákali na rôzne podujatia či miesta v minulom storočí? Potom by…