Procreate prichádza s upgradom plným vylepšení

Update obľúbenej appky na kreslenie a grafiku vyzerá sľubne. Čo všetko prináša?

V prvom rade celkom nový, rýchlejší engine Valkyrie, upravený spôsob práce so štetcami či farbami a aj nové nástroje.

Photoshop štetce v Procreate?

Presne tak. Novinkou je možnosť importovať do aplikácie brushe z Photoshopu či vytvárať vlastné Dual Brushes, ktoré vznikajú kombináciou štetcov. Štetce majú k dispozícii vyše 150 rôznych nastavení, vďaka ktorým si ich môžete plne prispôsobiť tomu, čo práve potrebujete.

Tieto možnosti máte dostupné v rámci nového Brush Studia, ktoré je teraz podrobnejšie a lepšie. Nechýba ani nový generátor textúr, ktoré môžete využiť pri tvorbe grafiky. Rozšírené možnosti štetcov by sa mali naplno prejaviť pri práci s Apple Pencil, kedy jej prítlak a náklon dokážu generovať stovky rôznych ťahov.

Farby aj animácie ešte lepšie

Vylepšenia sa dočkala aj práca s farbami. Malo by priniesť jednoduchšiu a efektívnejšiu prácu s odtieňmi a čo je naj – možnosť importovať ICC profily pre RGB a CMYK. Toto je vec, ktorá opäť posúva aplikáciu ďalej do sféry profi nástrojov.

Animácie v rámci appky sú po novom tiež o niečo jednoduchšie a to vďaka nástroju Animation Assist. Ten je vybavený tzv. onion skin funkciou (priehľadné vrstvy pre lepšiu orientáciu a okamžitým prehrávaním animácie.

Procreate 5 by mal prísť do ponuky koncom roka. Keďže je nová verzia stále vo vývoji, niektoré vylepšenia budú známe pravdepodobne až po vydaní. Upgrade na túto verziu je bezplatný pre všetkých, ktorý Procreate už vlastnia. Ak sa vám aplikácia pozdáva, môžete si ju aktuálne stiahnuť za 10 dolárov.

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mozilla predstavila vydarené nové logo

Možno si ešte spomínate na rebranding Mozilly, ktorý ako proces začal ešte v lete minulého roku. Na výbere konceptu…
pokračovanie článku

Uber odhalil nové logo!

Služba v týchto dňoch predstavila svojim používateľom ale aj svetu nové logo. Čo nahradilo pôvodný minimalistický vizuál?
pokračovanie článku

DeTePe hľadá spolupracovníkov!

Hľadáme ľudí, ktorý by mapoval dianie vo svete desktop publishingu, dizajnu, typografie a ďalších zaujímavých či kreatívnych vecí.