Českí colníci hľadajú novú identitu

Celní správa ČR chce vylepšiť svoju vizuálnu prezentáciu. Na novom vizuále chce spolupracovať s dizajnérmi. Identita by mala vzísť zo súťaže, ktorú inštitúcia organizuje s Czechdesign.

Celní správa má pri svojej viacero klasických problémov. Komunikácia je nejednotná, používa sa pri nej viacero variánt loga, farebnosť máva premenlivé odtiene a podobne. Ako hovorí zástupca generálneho riaditeľa plk. Mgr. Jiří Trousil:

Dlouhodobě nás trápí nejednotnost výstupů a rozpolcená prezentace, což chceme změnit. Naším cílem je, aby nová vizuální identita posílila naši image navenek jak k odborné, tak k laické veřejnosti, ale i na mezinárodní úrovni,

Víťazná identita, ktorá by mala colníkom slúžiť na prezentáciu navonok, by mala byť nadčasová, jednoduchá a zrozumiteľná. Súčasťou projektu bude aj nový web.

Dvojkolová súťaž je uzavretá a organizátor do nej pozval 8 účastníkov z radov štúdií a dizajnérov. Do druhého kola postúpia maximálne traja súťažiaci. Každý z účastníkov získa za návrh skicovné a víťaz zákazku na realizáciu grafického manuálu na vizuálnu identitu vrátane licencie. V odbornej porote budú predstavené návrhy hodnotiť dizajnéri, teoretici dizajnu a pedagógovia ako aj zástupcovia klienta.

zdroj: czechdesign.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

100 ikon od Icons Mind zadarmo!

Na graphicburger môžete bezplatne získať  jednoduchý, no zároveň komplexný set ikoniek od Icons Mind. Tí majú na svedomí…