Tap to Pay: platby priamo na iPhone spustí Apple ešte tento rok

Možnosť prijímať platby priamo cez iPhone bude v priebehu roka dostupná v Spojených štátoch.

Značka oznámila svoje plány ohľadom novej funkcie, ktorá umožní obchodníkom v malých aj veľkých prevádzkach používať iPhone pri platení od zákazníkov. Tap to Pay bude fungovať nielen s Apple Pay, ale aj s kreditnými či debetnými kartami a ďalšími digitálnymi peňaženkami.

Tap To Pay bude dostupná pre iPhone XS alebo novší. Na aktiváciu funkcionality bude potrebné použiť podpornú iOS apku. Pri platbe bude zákazníkovi stačiť priložiť iPhone, Apple Watch, kartu alebo digitálnu peňaženku pri obchodníkovom iPhone. Platba prebehne pomocou technológie NFC (Near Field Communication). Pre realizáciu platieb nebude potrebný žiaden ďalší hardvér.

Novinka sa objaví už v chystanej betaverzii IOS.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Filmové plagáty inšpirované Hitchcockom

Michal Krasnopolski je grafický dizajnér, ktorý sa venuje najmä reklame, dizajnu plagátov a obalov. A práve z oblasti plagátového dizajnu je…
pokračovanie článku

MOTIONCUTTER: laserový výsek plný fantázie

Predstavte si zariadenie, ktoré vie urobiť výsek do najmenších detailov, ryhovanie, gravírovanie, performáciu, mikroperformáciu či výsek na samolepky v jednom kroku. Presne takéto zariadenie je novinka MOTIONCUTTER od Konica Minolta.
pokračovanie článku

Likér Dr. Kramer má etikety od Pergamenu s poklonou dobovej reklame

Nová značka slovenského bylinného likéru, ktorý destiluje malá likérka v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, nesie meno po jednom z  povestných kúpeľných domov, z ktorých mnohé už zanikli. Dizajn obalov vás vráti do slávnych čias kúpeľného mesta.
pokračovanie článku

InDesign tip 9: Nejen velikosti stránek

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…