Tutorial – Ako odstrániť tetovanie v PS

Niekedy sa vyskytnú situácie, kedy je potrebné tetovanie zamaskovať, aj keby bolo akokoľvek pekné. Užitočný videonávod vám poradí, ako ho vyretušovať pomocou Photoshopu.Tutorial pozostáva z troch krokov – základné odstránenie, maľovanie pokožky a pridanie textúry. Vďaka tomu je možné použiť túto techniku aj na iné nedokonalosti na koži.

Základné odstránenie

V tejto fáze sa k slovu dostane nástroj Spot Healing BrushNormal móde a s nastavením Content Aware. Takisto by malo byť zakliknuté aj Sample All Layers.

V rámci novej vrstvy začnete maľovať priamo cez tetovanie. Najlepší výsledok dosiahnete pri malých oblastiach, kedy zakomponujete do retuše aj časť originálnej textúry pokožky.

3-remove-tattoo-in-photoshop

Maľovanie pokožky

Pre tento krok bude potrebné použiť štetce pre maľovanie. Vyberte si Soft Round Brush. Veľkosť štetca záleží od veľkosti oblasti, na ktorej pracujete. Táto fáza sa bude tak trochu niesť v znamení pokusu a omylu.

Naberte si podržaním klávesy alt/opt a kliknutím farbu kože. Následne môžete začať premaľovávať nedokonalosti. Bude to chcieť možno trochu cviku. Cieľom je, aby nová pokožka nevyzerala úplne plocho. Je preto potrebné myslieť na tiene, zvýraznenia aj stredy. Niekedy aj malý detail môže urobiť veľký rozdiel.

4-remove-tattoo-in-photoshop

Ide o postupný proces. Nastavte si preto na štetci parameter Flow na nízku hodnotu – 5 až 20%. Vďaka takémuto nastaveniu budete môcť novú pokožku budovať postupne a prirodznejšie.

Pridanie textúry kože

Po tom, čo ste v rámci novej vrstvy premaľovali pôvodnú kožu, bude zrejme výsledok vyzerať plocho a umelo. To je však úplne v poriadku. Práve posledný krok pomocou pridanej textúry navodí dojem skutočnosti retuše.

Začnite pridaním novej vrstvy a výberom oblasti okolo časti tela, na ktorej ste pracovali. Následne chodťe do Edit > Fill > 50% Gray. Blend Mode si nastavte na Overlay. Toto bude predstavovať základný layer pre textúru.

Teraz choďte do Filter > Noise > Add Noise. Parametre si nastavte podľa toho, čo vyzerá najlepšie pre váš obrázok.

8-remove-tattoo-in-photoshop

Následne choďte do Filter > Blur > Gaussian Blur. V prípade tohto tutorialu to bolo iba jemné rozostrenie (1 pixel).

Choďte do Filter > Stylize > Emboss. Teraz by už mala textúra vyzerať menej ako šum a viac ako pokožka. Hodnoty tohto filtra opäť nastavte podľa toho, čo vyzerá najprirodzenejšie.

Na záver ešte vytvorte čiernu masku na aktuálnej vrstve. Následne pomocou štetca a bielej farby urobte ťahy tam, kde chcete aby sa textúra pokožky ukázala. Pomocou nízkych hodnôt Flow a Opacity môžete textúru odhaliť postupnejšie.

Viac zaujímavých videonávodov nájdete na portáli Phlearn.com. Autorom tohto je jeho zakladateľ Aaron Nace.

 

zdroj: phlearn.com

Ďalšie diely seriálu

1 comment
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

InDesign tutorial 08: GREP 03 Umiestnenie

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Twitter – logo za všetky drobné?

Niekedy život prináša zaujímavé paradoxy. Sociálna sieť, ktorá vznikla v roku 2006 a do roku 2012 zaznamenala vyše 500 miliónov…
pokračovanie článku

Mockup keramickej fľaše zadarmo!

Portál graphicburger má aktuálne v ponuke aj tento mockup keramickej fľaše. Dostupný je v troch variantoch etikety. Ďalšie diely seriálu…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Black Hammer Brewery

Výzvou bylo navrhnou obal pro jedno z nejzajímavějších a nejchutnějších piv v San Franciscu během jednoho měsíce. Designérka Celina Oh si…