Intel predstavil nové logo

Technologický gigant mení svoju identitu po štrnástich rokoch.

Podobne ako v prípade mnohých iných svetových i lokálnych značiek, ide Intel cestou zjednodušovania. Nové logo prišlo o ikonický ovál, v ktorom bol vsadený názov značky. Ten je po novom voľne v priestore, vysádzaný sans serif písmom s tech vzhľadom. Od monofarebného prevedenia sa prešlo na výraznejšiu čiernu s modrým akcentom prítomným v bodke nad začiatočným písmenom. Podľa oficiálnej explikácie znázorňuje procesor.

Modrú ako základnú farbu značka neopúšťa a aj nová paleta je založená na tónoch tejto farby. Logo má okrem primárneho čierno-modrého prevedenia aj viacero inverzných alternatív pre použitie na modrých pozadiach. Ich tonalite je prispôsobená aj bodka. Niekedy lepšie, niekedy horšie.

Nové logo má podľa autorov pripomínať históriu a zároveň utvárať budúcnosť značky. Zvolenou typografiou má skutočne bližšie k pôvodnému logu, ktoré vzniklo ešte v roku 1968 a Intel s ním vydržal (dnes už) neuveriteľných 38 rokov. Vo viac ako 50 ročnej histórii spoločnosti ide pritom iba o tretí redizajn. Je trochu škoda, že s odstránením silného oválu sa vytratila aj časť osobitosti loga, ktorú mierne generický prístup postavený na tech písme úplne suplovať nedokáže. Môže to však byť viac o zvyku a nové logo časom možno takisto získa podobný status ikony. Celkovo ide o pekný redizajn, ktorému sa podarilo splniť zámer modernizovať svetoznámy brand.

zdroj: Intel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Marsala – PANTONE farba 2015

PANTONE predstavilo novú farbu pre nadchádzajúci rok 2015. Je ňou PANTONE 18-1438. Alebo aj Marsala.
pokračovanie článku

Poďte osláviť animovaný film

Už túto stredu 18. júna sa v Žiline začína medzinárodný festival animovaných filmov. Fest Anča 2014. Prinesie na plátna exkluzívne premiéry…