Zlin Design Week dá mladým dizajnérom možnosť byť súčasťou medzinárodného festivalu

Dizajnový festival a priestor pre nečakané spojenia, inšpiráciu a nové talenty spúšťa open call do hlavnej výstavy. Svoje miesto na výstave môžu bezplatne získať dizanér do 30 rokov, kreatívne kolektívy aj celé ateliéry. Stačí prihlásiť svoju prácu na tému “Nejskromnější design” do 31. 1. 2021.

Témy je (stále) spolupráca

Vďaka otvorenej výzve ZDW môžu mladí tvorcovia prezentovať svoje projekty v medzinárodnom kontexte a zabezpečiť si tak ďalšiu propagáciu vďaka mediálnym kanálom festivalu alebo sa stretnúť so zástupcami partnerských firiem.

„Podpora mladých designérů je jednou ze stěžejních aktivit, na které festival stavíme, a proto se snažíme hledat cesty, jak to dělat co nejlépe. Vím, že řada začínajících tvůrců se potýká s tím, zda se do podobných výzev vůbec zapojovat, a proto bych jim chtěla vzkázat jednu jedinou věc. Zkuste to. Nikdy nevíte, kam vás to nakonec může zavést a koho během toho potkáte,” hovorí hlavná manažérka Zlin Design Week, Jitka Smolíková.

Záujemcovia môžu prihlásiť projekt alebo produkt, ktoré s súvisia s témou Nejskromnější designSpolupráce.

Staronová téme kolaborácie medzi autormi tak bude späťá aj s novým ročníkom festivalu, keďže ten minuloročný neprebehol kvôli obmedzeniam  spôsobenými pandémiou koronavírusu, podľa predstáv organizátorov.

Najskromnejší dizajn je často ten, ktorý ostáva často nepovšimnutý, zásadne však ovplyvňuje kvalitu našich životov. Dá sa povedať, že ide o dizajn, ktorý nám dovoľuje užívať si jeho používanie.

Dátumy a podrobné info

Prihlasovanie do otvorenej výzvy potrvá do 31. januára 2021 na webe festivalu – podrobnosti TU. Tam zároveň nájdete aj bližšie informácie k pravidlám a témam.

Začiatkom februára bude práce hodnotiť odborná porota pod vedením kurátorky výstavy Romany Veselej, ktorá vyberie najzaujímavejšie projekty. Tie sa stanú súčasťou Zlin Design Week výstavy, ktorá prebehne od 7. do 14. mája 2021.

To naj z dizajnu uvidíte už teraz

Novinkou je aj online výstava Best in Design, ktorá virtuálne začína už 8. decembra 2020. V rámci expozície si budete môcť prezrieť diela víťazov Best in Design 2020, ktoré mali byť pôvodne súčasťou výstavy priamo v Zlíne.

Viac o festivale si môžete prečítať na oficiálnom webe Zlin Design Week. Pripájame aj krátky fotoreport z minulého ročníku.

zdroj: ZDW

foto: Lukáš Procházka, Petra Bašňáková


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

A ty kde sa flákaš?! – Made by Vaculik

Najlepšia online kampaň na Slovensku za rok 2014 a najvyššie bodové hodnotenie roka podľa Stratégie, kampaň mesiaca na Mediálne.sk, 62 857 napísaných…
pokračovanie článku

Pinterest predstavil upravené logo

Možno ste ho už zaregistrovali, možno nie. Každopádne, platforma s pripináčikom v logu nedávno osviežila svoj brand novým fontom.Otázkou ostáva,…