Pozrite si novú tvár slovenského predsedníctva v EÚ

Logo je výsledkom súťaže, ktorú vyhlásili pred vyše rokom. Dohromady sa v nej prezentovalo takmer 230 návrhov. Slovensko bude nakoniec reprezentovať ten od Jakuba Dušičku, študenta Vysokej školy výtvarných umení.

Autorom je 23 ročný grafik a výtvarník. Jeho logo, založené na typografii s využitím znamienok diakritiky v podobe emotikonu, zaujalo odbornú porotu natoľko, že ho vybrala ako víťazné – s odmenou 4500 eur.

Logo je podľa vyjadrenia ministerstva “príťažlivé a ľahko zapamätateľné a nesie pozitívnu emóciu. Hravým spôsobom približuje Slovensko ako mladú a dynamickú krajinu”.

Nový vizuál sa má objaviť na oficiálnych materiáloch, prezentačných predmetoch, printoch ako aj v rámci komunikačných kanálov. Slovensko sa svojho predsedníctva v Rade EÚ zhostí od 1. júla tohto roku. Preberie ho od Holandska, o ktorého predsedníckom logu sme na DeTePe v minulosti písali. Pamätáte si? Vyzeralo takto:

touch-icon

Holandské logo – šikovné update loga z minulosti

 

A ako sa vám pozdáva nové logo slovenského predsedníctva v EÚ? Zaujalo vás?

2 comments
  1. skoda ze DeTePe neinformuje o tychto sutaziach, urcite by som sa zucastnil… alebo nemam oci? tiez by som chcel vidiet ostatne navrhy…
    alebo oslovili iba skoly?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Sensei vám pomôže s efektívnou správou vášho Macu

Aplikácia z dielne švédskeho štúdia Cindori AB prináša viacero funkcií, ktoré vám umožnia sledovať a upravovať výkon vášho zariadenia prostredníctvom pokročilých nastavení.
pokračovanie článku

Stiahnite si zadarmo mockup kozmetiky

Dnes pre vás máme tip na trochu netradičný mockup. Taký, ktorý sa pri všetkých tých plagátoch, nákupných taškách,…
pokračovanie článku

Obalový dizajn v pohybe

Presne taký je nový dizajn obalov KFC v Thajsku, kde je jednotkou v rýchlosti donášky. A práve túto vlastnosť sa pokúsili…