Pozrite si novú tvár slovenského predsedníctva v EÚ

Logo je výsledkom súťaže, ktorú vyhlásili pred vyše rokom. Dohromady sa v nej prezentovalo takmer 230 návrhov. Slovensko bude nakoniec reprezentovať ten od Jakuba Dušičku, študenta Vysokej školy výtvarných umení.

Autorom je 23 ročný grafik a výtvarník. Jeho logo, založené na typografii s využitím znamienok diakritiky v podobe emotikonu, zaujalo odbornú porotu natoľko, že ho vybrala ako víťazné – s odmenou 4500 eur.

Logo je podľa vyjadrenia ministerstva “príťažlivé a ľahko zapamätateľné a nesie pozitívnu emóciu. Hravým spôsobom približuje Slovensko ako mladú a dynamickú krajinu”.

Nový vizuál sa má objaviť na oficiálnych materiáloch, prezentačných predmetoch, printoch ako aj v rámci komunikačných kanálov. Slovensko sa svojho predsedníctva v Rade EÚ zhostí od 1. júla tohto roku. Preberie ho od Holandska, o ktorého predsedníckom logu sme na DeTePe v minulosti písali. Pamätáte si? Vyzeralo takto:

touch-icon

Holandské logo – šikovné update loga z minulosti

 

A ako sa vám pozdáva nové logo slovenského predsedníctva v EÚ? Zaujalo vás?

2 comments
  1. skoda ze DeTePe neinformuje o tychto sutaziach, urcite by som sa zucastnil… alebo nemam oci? tiez by som chcel vidiet ostatne navrhy…
    alebo oslovili iba skoly?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Korpo Serif

Dizajnér: Mateusz Machalski Vydavateľ: Borutta Dátum vytvorenia: 2013