Long live the Król

Identita poľského piva sa sústredí okolo výraznéh logotypu, ktorému sekunduje limitovaná farebnosť či estetika hracích kariet.

Krátky a úderný názov je prezentovaný výrazným serifom s hranatým vzhľadom a dynamicky pôsobiacimi skosenými ťahmi. V logu tak vzniká isté napätie, ktoré ku kompaktnému vizuálu púta pozornosť.

Dodatok, ktorý vysvetľuje akému odvetviu król vlastne kraľuje. Sekundárne typo je moment, ktorý pôsobí trochu rušivo v inak jednoduchej a priamočiarej identite. Dostatočne výrazný primárny font je kombinovaný so zástupným písmom, ktorého výraz je tiež vcelku osobitý a má vlastný štýl. Ten navyše nie úplne ladí s hlavným písmom. Iste, kontrast tam je, ale je zvláštny. Takisto je sekundárne písmo využívané až príliš mnoho spôsobmi a variáciami. Odhliadnuc od typografie a ukážok práce s ňou, je identita ako celok fajn.

Pekná farebná paleta s príjemne výraznou červenou, smotanovo bielou a čiernou ako akcentom funguje dobre a hodí sa k produktu. Súčasne prekreslený prvok kráľa z hracej karty, ktorý sa objavuje ako doplnok (napr. v pozadí), dáva identite moderný vzhľad, prostý všetkých 3D efektov, naleštených erbov a podobných vecí.

Auotorom je dizajnér Kareem Gouda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

DIGIPUB Contest 2013

Vstupte do digitální budoucnosti publikování a vy a vaše práce budete vidět. Vytvořte tu nejlepší digitální publikaci pro iPad nebo tablety…
pokračovanie článku

Raňajkové dizajn menu

Milí priatelia a fanúšikovia dizajnových papierov, aj v tomto roku sme pre vás pripravili sériu podujatí RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU > novinky > inšpirácia > networking > papier > branding > dizajn > tlač > whatever >
pokračovanie článku

Set fotografií jedla zadarmo

Dnes pre vás máme tip na sadu fotiek, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť z portálu Graphic Burger. Môžete ich…