Pes bratislavský: nová kampaň od Pekne & Dobre

Nová komunikácia upozorňuje na celkom voňavý problém. Téma sama osebe dosť polarizuje, bolo preto dôležité nájsť vhodný tón reči.

Naše mesto nie je na hovno

Tak znel prvotný nápad na headline novej kampane pre mesto Bratislava. Jej téma sa však týka aj iných miest. Problém, na ktorý chce nová komunikácia upozorniť, sú totiž pobytové stopy psíčkarov a najmä ich psov.

Nášľapné míny z produkcie štvornohých obyvateľov mesta a ich menej zodpovedných dvojnohých majiteľov polarizujú už sami o sebe. Bolo preto potrebné nájsť miernejší tón hlasu. Počas tvorby kampane prebehlo testovanie na malej vzorke Bratislavčanov, ktoré ukázalo, že napriek tomu, že ide o tému, ktorá veľa z nich hnevá a vie byť emotívna, preferujú ľudia zmierlivejšiu komunikáciu.

Pes bratislavský

Výsledkom je kampaň, ktorú pripravilo štúdio Pekne & Dobre Martina Bajaníka. Jej výstupy sa v súčasnej dobe dostáva aj do verejného priestoru vo forme citylightov a ďalších outdoor nosičov ale aj vo forme microsite s vtipnou URLkou pesbratislavsky.sk. Na nej sa mesto snaží prvýkrát formulovať nároky na správanie psov a psíčkarov v meste.

Informácie a komunikačný obsah sprevádzajú ilustrácie s  dômyselne zakamuflovanou vydesenou mimikou okolia a vtipnými pointami, ktoré upozorňujú na jednotlivé aspekty problému a konkrétne situácie.

Ostáva iba dúfať, že hravá a nápaditá komunikácia v kombinácii s pekným vizuálom poslúži ako štartovací moment pre riešenie tohto zložitého problému. Na ktorý sme podľa slov autora kampane doteraz všetci srali. Doslovne.

zdroj: Pekne & Dobre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly: Rebæl

Značka dvoch kamarátov, ktorý sa rozhodli vyrábať kvalitné nápoje bez umelín a kompromisov, teraz v novom (vizuálnom) šate.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Freilauf Wines

Freilauf je značka vína, kterou vlastní uznávaný, design milující DJ s obrovskou vášní pro hédonismus a pohodu. Úkolem bylo vytvořit…
pokračovanie článku

História pre Adobe InDesign

Funkcia, ktorá je pre používateľov Photoshopu už pomaly samozrejmosťou bola až donedávna očakávaným vylepšením iného softvéru od Adobe.…