Pes bratislavský: nová kampaň od Pekne & Dobre

Nová komunikácia upozorňuje na celkom voňavý problém. Téma sama osebe dosť polarizuje, bolo preto dôležité nájsť vhodný tón reči.

Naše mesto nie je na hovno

Tak znel prvotný nápad na headline novej kampane pre mesto Bratislava. Jej téma sa však týka aj iných miest. Problém, na ktorý chce nová komunikácia upozorniť, sú totiž pobytové stopy psíčkarov a najmä ich psov.

Nášľapné míny z produkcie štvornohých obyvateľov mesta a ich menej zodpovedných dvojnohých majiteľov polarizujú už sami o sebe. Bolo preto potrebné nájsť miernejší tón hlasu. Počas tvorby kampane prebehlo testovanie na malej vzorke Bratislavčanov, ktoré ukázalo, že napriek tomu, že ide o tému, ktorá veľa z nich hnevá a vie byť emotívna, preferujú ľudia zmierlivejšiu komunikáciu.

Pes bratislavský

Výsledkom je kampaň, ktorú pripravilo štúdio Pekne & Dobre Martina Bajaníka. Jej výstupy sa v súčasnej dobe dostáva aj do verejného priestoru vo forme citylightov a ďalších outdoor nosičov ale aj vo forme microsite s vtipnou URLkou pesbratislavsky.sk. Na nej sa mesto snaží prvýkrát formulovať nároky na správanie psov a psíčkarov v meste.

Informácie a komunikačný obsah sprevádzajú ilustrácie s  dômyselne zakamuflovanou vydesenou mimikou okolia a vtipnými pointami, ktoré upozorňujú na jednotlivé aspekty problému a konkrétne situácie.

Ostáva iba dúfať, že hravá a nápaditá komunikácia v kombinácii s pekným vizuálom poslúži ako štartovací moment pre riešenie tohto zložitého problému. Na ktorý sme podľa slov autora kampane doteraz všetci srali. Doslovne.

zdroj: Pekne & Dobre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – BEBBA.ME

BEBBA.ME je nový koncept nápojů. který přichází plný osobnosti. Jeho živé barvy v kombinaci s organickým vzorem představují energii a plnost,…
pokračovanie článku

LOH 2020 Tokio predstavujú logo

Najbližšia letné olympijské hry nás čakajú až o rok. Už teraz však bolo predstavené logo pre tie ďalšie –…