Chcete tvoriť pôsobivý pixel art? Skúste tento nástroj

Pixel Designer pre macOS je aplikácia, s ktorou môžete kresliť v tzv. pixel art štýle. A nielen to. Program ponúka ďalšie možnosti a funkcie, ktoré určite oceníte.

Poďme však pekne po poriadku. Jadrom Pixel Designera je tvorba pixel artu. Máte k dispozícii nástroje ako štetec, gumu, výplň či kvapkadlo (áno, eyedropper). To je však iba prvá úroveň nástrojov. Oceníte najmä pokročilé možnosti práce s pixelovou grafikou. Sem patria rôzne módy – Frame, Tile Sheet a Tileset, ktoré umožňujú efektívnu tvorbu v tomto vizuálnom štýle. 

Nechýba ani užitočný mirroring, ktorý funguje pre každú dlaždicu vertikálne aj horizontálne, či vrstvy, ktoré vám pomôžu úpravy komplexných dlaždíc. Pri ich tvorbe môžete využiť viacero režimov – Tile, Sheet alebo Tileset. Dlaždice môžete usporadúvať na gride akejkoľvek veľkosti. Tileset mód vám umožní  napr. tvorbu dlaždíc pre mapy do hier.

Nechýba ani možnosť svoje pixel art výtvory rozhýbať. Aplikácia disponuje vlastným animačným nástrojom. Výsledok práce viete exportovať vo viacerých formátoch ako .png, .jpeg, .gif a .tiff. Takisto sa môžete rozhodnúť či exportovať celé sady dlaždíc alebo jednotlivé dlaždice. GIFko môžete exportovať aj animované.

Pixel Designer nájdete na App Store. Je bezplatný, s ponukou nákupov v rámci apky. Autormi programu sú ľudia z Infinite Token.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Adobe Fresco je tu

Nová aplikácia na tvorbu digitálnej grafiky a ilustrácií je už dostupná na stiahnutie pre iPad. Najnovší prírastok do Creative…
pokračovanie článku

Fonty zadarmo – 7. časť

Nová časť seriálu o písmach zadarmo je tu a spolu s ňou opäť niekoľko zaujímavých fontov. Od konzervatívny serifov po futuristicky…