Pozrite si ako vznikalo nové animované logo YouTube

Video platforma odhalila detaily o procese tvorby motion loga, ktoré sprevádza štart TV aplikácie.

Logo sa zobrazuje vo forme ultrakrátkej animácie, ktorá je navyše podporená zvukom. Cieľom bolo vytvoriť niečo výazné, dobre zapamätateľné, ľudské a s príbehom. To celé v troch sekundách:

Kompaktné intro v sebe nesie niekoľko zvukov, ktoré spolu tvoria motív podfarbujúci animáciu. Začína hlbokým tónom, ktorý diváka vtiahne, podobne ako YouTube.

Zvučka pokračuje hravo znejúcim kĺzaním do výšky, v závese s dvojnotovým kliknutím a zvukom, ktorý má evokovať otvorenie dverí.

Animácia, ktorá ide ruka v ruke so zvukom, štartuje rýchlym efektom inšpirovaným CRT obrazovkami. Dynamicky sa objaví tlačidlo Play a časová os, jasný odkaz na rozhranie YouTube. Prvok sa nakoniec transformuje do loga platformy.

zdroj: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

CMYK karty pre hravých grafikov

Projekt, ktorý vznikol počas lockdownu prináša kanastové karty v netradičnej podobe, ktorá chytí každého, kto sa venuje tlači alebo grafickému dizajnu.
pokračovanie článku

Coffee Branding Mock-Up za 29$

Na portáli Creative Market aktuálne môžete nájsť aj mock-up s tematikou kávy. S jeho pomocou môžete svoje návrhy prezentovať v realistickej forme. 
pokračovanie článku

Kalendár ocenený cenou RedDot Award

Všetci vieme, aké dôležité a zároveň náročné je sledovanie rôznych projektov v čase. Platí to najmä pre väčšie firmy, ale…