Pozrite si ako vznikalo nové animované logo YouTube

Video platforma odhalila detaily o procese tvorby motion loga, ktoré sprevádza štart TV aplikácie.

Logo sa zobrazuje vo forme ultrakrátkej animácie, ktorá je navyše podporená zvukom. Cieľom bolo vytvoriť niečo výazné, dobre zapamätateľné, ľudské a s príbehom. To celé v troch sekundách:

Kompaktné intro v sebe nesie niekoľko zvukov, ktoré spolu tvoria motív podfarbujúci animáciu. Začína hlbokým tónom, ktorý diváka vtiahne, podobne ako YouTube.

Zvučka pokračuje hravo znejúcim kĺzaním do výšky, v závese s dvojnotovým kliknutím a zvukom, ktorý má evokovať otvorenie dverí.

Animácia, ktorá ide ruka v ruke so zvukom, štartuje rýchlym efektom inšpirovaným CRT obrazovkami. Dynamicky sa objaví tlačidlo Play a časová os, jasný odkaz na rozhranie YouTube. Prvok sa nakoniec transformuje do loga platformy.

zdroj: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Národní cena za studentský design 2022

Design Cabinet CZ společně s nadací SUTNAR – NADACÍRADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH vyhlašuje 32. ročník soutěže o Českou mezinárodní cenu za studentský design 2022 / The Czech International Student Design Award.
pokračovanie článku

Noc osobností dizajnu

4. september o 20:00 Connect Coworking, CVERNOVKA, Páričkova 18, 3. poschodie, 821 08 Bratislava, Slovakia Získať lístky
pokračovanie článku

Sexistický kix 2015

Už iba deň máte možnosť hlasovať o „víťazovi“ anticeny pre najsexistickejšiu reklamu za minulý rok.
pokračovanie článku

PF 2020