Pozrite si ako vznikalo nové animované logo YouTube

Video platforma odhalila detaily o procese tvorby motion loga, ktoré sprevádza štart TV aplikácie.

Logo sa zobrazuje vo forme ultrakrátkej animácie, ktorá je navyše podporená zvukom. Cieľom bolo vytvoriť niečo výazné, dobre zapamätateľné, ľudské a s príbehom. To celé v troch sekundách:

Kompaktné intro v sebe nesie niekoľko zvukov, ktoré spolu tvoria motív podfarbujúci animáciu. Začína hlbokým tónom, ktorý diváka vtiahne, podobne ako YouTube.

Zvučka pokračuje hravo znejúcim kĺzaním do výšky, v závese s dvojnotovým kliknutím a zvukom, ktorý má evokovať otvorenie dverí.

Animácia, ktorá ide ruka v ruke so zvukom, štartuje rýchlym efektom inšpirovaným CRT obrazovkami. Dynamicky sa objaví tlačidlo Play a časová os, jasný odkaz na rozhranie YouTube. Prvok sa nakoniec transformuje do loga platformy.

zdroj: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

ALFOPA: Prechod k digitálu nám pomohol v podnikaní

Výroba kreatívnych etikiet v čoraz menšom rozsahu, investovanie do nových zariadení, prechod od klasickej tlače k novým digitálnym strojom či získavanie nových zákazníkov. Modernizácia tlačiarne a vyrovnanie sa so súčasnými trendmi vám už nemusí robiť starosti.  Dôkazom, že to ide, je aj spoločnosť ALFOPA.
pokračovanie článku

Ach tie obaly – X. časť

V dnešnej dobe, kedy sme doslova zasypaní množstvom produktov, z ktorých si možno vyberať, je obal skutočne dôležitý. Ešte lepšie,…