Z divokého západu na štadión

Logotyp prešiel výraznou zmenou. Písmo ako vystrihnuté z WANTED plagátu prišpendleného na stenu salónu sa pretransformovalo do súčasnejšej podoby, ktorá stále do istej miery ctí predlohu, no estetiku divokého západu necháva histórii. Od westernovej podoby sa prešlo skôr na industriálny / športový vzhľad. Wordmark tak pôsobí viac súčasne a dynamicky a oproti stiesnenému predchodcovi aj stabilne – môžu pripomínať hradbu Offensive Linemen hráčov, ktorých je zhodou okolností tiež päť.

Okrem samotného wordmarku identity pracuje aj so symbolmi. Tým primárným je podkova (element ešte z roku 1953), ktorej sekunduje štylizovaná iniciála C. V rámci negative space písmena je prítomná silueta štátu Indiana, odkiaľ klub pochádza. Okrem toho vidno po obvode písmena aj cvočky, ktoré si iniciála “požičala” z podkovy, čím sa oba symboly vzájomne prepájajú. Pokiaľ ide o siluetu Indiany, možno je to už v tak kompaktnom symbole trochu príliš a tento variant tak pôsobí spolu s cvočkami trochu prekombinovane. Do tretice je tu ešte historický emblém, tzv. Buckling Horse, ktorý si Colts ponechajú pre retrospektívne kampane a materiály.

Autorom nového wordmarku a celej identity sa podarilo asi to najdôležitejšie. Zavesiť laso na kliniec a predstaviť vizuál futbalového klubu, ktorý ho funkčným spôsobom posúva do ďalšej etapy jeho existencie.

Wordmark: starý vs. nový

    

Zľava doprava: primárny, sekundárny a historický symbol

Explikácia symbolu

Farebnosť

Aplikácie na dresoch a prilbe

zdroj: Colts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

II!: BBC Three predstavilo nové logo!

Nový rok ešte len začína a na dvere nám klope už prvý redizajn veľkej značky. Britská BBC Three otvorila…