Marsala – PANTONE farba 2015

PANTONE predstavilo novú farbu pre nadchádzajúci rok 2015. Je ňou PANTONE 18-1438. Alebo aj Marsala.

Farba pre nový rok je popisovaná ako silne prírodná a má červený, zemity odtieň. Ďalej v popise nepôjdem, sú tam veci ako „bohatý vínny nádych, ktorý má navodiť pocit uspokojujúcej plnosti po dobrom jedle. Alebo žeby predsa?

Podľa výkonnej riaditeľky PANTONE Color Institute, Leatrice Eiseman je Marsala srdečným ale zároveň štýlovym odtieňom, ktorý je možné využiť vo viacerých oblastiach. Od módy, priemyselného dizajnu, nábytku až po vybavenie interiérov.

Pri tvorbe prezentačnej kampane spolupracovalo PANTONE s newyorskou dizajnovou agentúrou Sub Rosa. Ide už o druhú spoluprácu.

Výsledkom je séria sprievodných fotografií, ktoré sa sústreďujú na motív skupinky priateľov, ktorý sa stretli pri spoločnom jedle. Marsala je elegantným spôsobom zakomponovaná do dekorácií, nábytku či detailov každého záberu.

_660-3 _660-2_660-1_660-4

Čo vravíte na farbu, ktorá vystriedala Radiant Orchid?

1 comment
  1. Dnes som si kúpila vo Viedni látku na šaty, farby Marsala . Veľmi sa teším že je to farba roka, , pretože tento rok ma čaká významná udalosť v našej rodine, svadba nášho syna.Myslim si že tato farba talianskeho vina je veľmi elegantná, decentna, treba ju však s doplnkami oživiť, aby ženám nepridavala roky, ale aby celý autfit pôsobil krásne, primerane k veku, noblesne a pútajúco pohľady okolia.Ja by som k nej volila zlaté doplnky a strih šiat jednoduchý, čisté línie. Rozhodla som sa dobre? Ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Obal predáva, obal zarába

Slovenská polygrafia sa za posledné roky výrazne zmenila. Už to nie je len o rýchlosti a kvalite tlače, ale do…
pokračovanie článku

Ach tie obaly: Jiaokui

Obalový dizajn likéru podčiarkuje jeho tajomný temperament a vytvára príjemný mix tradície a moderného dizajnu.