Zlín Design Week štartuje online – už od zajtra!

Festival, ktorý tradične prináša týždeň plný dizajnu sa uskutoční aj tento rok, od 1. do 8. mája. Prvýkrát to však bude v online podobe.

Kreativita z rôznych uhlov

Návštevníkov, z ktorých sa tentoraz stanú diváci, čakajú rozhovory so zaujímavými umelcami a rečníkmi, na Facebooku a Instagrame sa zároveň spustí výzva Sdílím design a nebude chýbať ani online párty a streamy. Témou aktuálneho ročníku je SPOLUPRÁCA.

V rámci prenosov a rozhovorov s osobnosťami zo sveta dizajnu a marketingu prinesie ZDW viacero zaujímavých hostí. Sandra Kumorowski ponúkne postrehy zo sveta strategického plánovania a rozvoja podnikania. David Dvořáček zo Studio Creepy odhalí, ako svojou prácou pomáha v čase pandémie nového koronavírusu. Módny návrhár Milan Flíček, ktorý je nositeľom titulu Best in Design 2020, zasa povie, ako sa darí jeho módnej značke a aký význam má dlhodobá ekologická udržateľnosť pri výrobe látok.

Zdieľanie dizajnu

Do online programu festivalu sa môžete zapojiť aj vy – organizátori plánujú na sociálnych sieťach spustiť výzvu, ktorá ukáže, že tvoriť a inšpirovať sa vzájomne je možné aj z domu. Ako uviedla za tým ZDW manažérka projektu Jitka Smolíková:

“Výzva chce pomôcť predstaviť nové talenty zo sveta umenia a dizajnu. Každý deň výzvy prinesie novú tému. Svoje podnety, myšlienky a nápady, dizajnové či architektonické kúsky budú môcť účastníci zdieľať spoločne so svojimi priateľmi a followermi.”

Ďalší program

Formát COOL Spolupráce prinesie obľúbené spolupráce z pohľadu členov tímu ZDW. Na festivalovom blogu budú pravidelne na čítanie články a rozhovory – napríklad s víťazmi jednotlivých kategórií Best in Design.

V neposlednom rade je tu aj nová platforma pre mladých dizajnérov, ktorá vznikla na Facebooku pod názvom Design KANTÝNA. Tu môžu networkovať a prepájať sa navzájom.

O projekte

ZLIN DESIGN WEEK funguje už šiesty rok vďaka Fakulte multimediálnych komunikácií Univerzity Tomáša Baťu a spolupráci študentov dizajnu, marketingu a audiovízie. Naplánovaný je už aj budúcoročné vydanie festivalu – uskutoční sa od 7. do 14. mája 2021. Sledujte web, Facebook alebo Instagram ZDW, aby ste mali prehľad o všetkých novinkách.

Nižšie si môžete pozrieť fotoreport z minulého ročníka / zdroj: ZDW

zdroj: ZDW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dokonalá pocta starej typografii

Dnes vám ponúkame ukážku práce, ktorá sa len tak nevidí. Prepracovanosť a detaily, ktoré obsahuje Imaginarium od Antona Burmistrova…
pokračovanie článku

Konica Minolta na Slovensku s novým generálnym riaditeľom

Novým generálnym riaditeľom značky Konica Minolta na Slovensku sa stal doterajší český riaditeľ Pavel Čurda. Konica Minolta na Slovensku a Čechách tak spájajú svoje sily. Zmena prinesie na oba trhy nové produkty a služby, lepšiu vzájomnú výmenu know-how a kvalitnejšie služby pre zákazníkov.