Zlín Design Week štartuje online – už od zajtra!

Festival, ktorý tradične prináša týždeň plný dizajnu sa uskutoční aj tento rok, od 1. do 8. mája. Prvýkrát to však bude v online podobe.

Kreativita z rôznych uhlov

Návštevníkov, z ktorých sa tentoraz stanú diváci, čakajú rozhovory so zaujímavými umelcami a rečníkmi, na Facebooku a Instagrame sa zároveň spustí výzva Sdílím design a nebude chýbať ani online párty a streamy. Témou aktuálneho ročníku je SPOLUPRÁCA.

V rámci prenosov a rozhovorov s osobnosťami zo sveta dizajnu a marketingu prinesie ZDW viacero zaujímavých hostí. Sandra Kumorowski ponúkne postrehy zo sveta strategického plánovania a rozvoja podnikania. David Dvořáček zo Studio Creepy odhalí, ako svojou prácou pomáha v čase pandémie nového koronavírusu. Módny návrhár Milan Flíček, ktorý je nositeľom titulu Best in Design 2020, zasa povie, ako sa darí jeho módnej značke a aký význam má dlhodobá ekologická udržateľnosť pri výrobe látok.

Zdieľanie dizajnu

Do online programu festivalu sa môžete zapojiť aj vy – organizátori plánujú na sociálnych sieťach spustiť výzvu, ktorá ukáže, že tvoriť a inšpirovať sa vzájomne je možné aj z domu. Ako uviedla za tým ZDW manažérka projektu Jitka Smolíková:

“Výzva chce pomôcť predstaviť nové talenty zo sveta umenia a dizajnu. Každý deň výzvy prinesie novú tému. Svoje podnety, myšlienky a nápady, dizajnové či architektonické kúsky budú môcť účastníci zdieľať spoločne so svojimi priateľmi a followermi.”

Ďalší program

Formát COOL Spolupráce prinesie obľúbené spolupráce z pohľadu členov tímu ZDW. Na festivalovom blogu budú pravidelne na čítanie články a rozhovory – napríklad s víťazmi jednotlivých kategórií Best in Design.

V neposlednom rade je tu aj nová platforma pre mladých dizajnérov, ktorá vznikla na Facebooku pod názvom Design KANTÝNA. Tu môžu networkovať a prepájať sa navzájom.

O projekte

ZLIN DESIGN WEEK funguje už šiesty rok vďaka Fakulte multimediálnych komunikácií Univerzity Tomáša Baťu a spolupráci študentov dizajnu, marketingu a audiovízie. Naplánovaný je už aj budúcoročné vydanie festivalu – uskutoční sa od 7. do 14. mája 2021. Sledujte web, Facebook alebo Instagram ZDW, aby ste mali prehľad o všetkých novinkách.

Nižšie si môžete pozrieť fotoreport z minulého ročníka / zdroj: ZDW

zdroj: ZDW

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Raňajkové Dizajn MENU – Europapier Slovensko

24.3.2017, 9:00 – 12:00 hod. Europapier, Panónska cesta 40, Bratislava Spoločnosť Europapier Slovensko si Vás dovoľuje spolu s partnermi srdečne pozvať na…
pokračovanie článku

Wikipedia chystá rebranding so štúdiom Snøhetta

Neziskovka Wikimedia Foundation, ktorá online encyklopédiu prevádzkuje, oslovila pre tvorbu novej identity nórske štúdio, ktoré sa venuje grafickému,…
pokračovanie článku

Jednoduchý a hravý: Obal Long Dog Co.

Rodinný podnik Long Dog Co. sa venuje produkcii džemov a čatní a zároveň má záľubu v jazvečíkoch. Tie boli inšpiráciou aj…
pokračovanie článku

Vintage plagáty poradia kam na dovolenku

Keby sa vám náhodou zunovalo Chorvátsko, NASA má riešenie. Na dovolenku sa môžete vybrať napríklad na niektorú z objavených…