Serif aktualizoval svoje Affinity apky pre nový macOS aj prvý čip Apple Silicon

Balík nástrojov pre kreatívnych profesionálov prichádza s updatom zameraným na optimalizáciu. Čo znamená nástup nových procesorov pre prácu v týchto programoch?

Všetky nástroje tak prichádzajú s podporou pre nový macOS Big Sur a kompatibilitou pre nové Apple Silicon verzie Mac počítačov. Tie sú aktuálne tri – MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini.

Všetky tri poháňa zhodne prvý z novej generácie čipov, ktoré si Apple navrhuje in-house. Procesor s označením M1 prináša riešenie SoC (System on Chip, t.j. systém na čipe), kde sa okrem CPU nachádza aj GPU, RAM a disk v rámci jedného celku. Apple pri novinke sľubujú neuveriteľný výkon sprevádzaný skvelou úspornosťou.

Affinity Designer, PhotoPublisher boli podľa oficiálnych informácií aktualizované práve pre bezproblémový chod na Macoch s týmto procesorom. Vďaka tomu nie je potrebné pre ich fungovanie Rosetta 2. Serif dokonca uviedol, že jeho apky sú aktívne optimalizované pre M1, čo z nich robí “prvé aplikácie pre kreatívnych profesionálov s natívnou podporou M1”.

Vývojári zdôraznili benefity prvej generácie čipov Apple, ktoré sa prejavia naplno pri úprave projektov so stovkami pixelových vrstiev, vekotorových objektov či textu. Práve integrácia CPU a GPU na jednom čipe má umožniť rýchlejšie úpravy pixelovej aj vektorovej grafiky a textov v rámci jedného dokumentu. Výhodou by mohla byť aj väčšia miera nedeštruktívnych úprav, keďže M1 ponúkne plynujejší chod s rýchlejšou odozvou aj pri vrstvách úprav či živých fitlroch.

V prípade nového MacBooku Air uvádza Serif trojnásobné zrýchlenie pri práci v jeho programoch. Toto zariadenie zároveň v čerstvom benchmark teste prekonalo všetky modely 16-palcového MacBooku Pro s Intel procesormi.

zdroj: Serif

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť