Serif aktualizoval svoje Affinity apky pre nový macOS aj prvý čip Apple Silicon

Balík nástrojov pre kreatívnych profesionálov prichádza s updatom zameraným na optimalizáciu. Čo znamená nástup nových procesorov pre prácu v týchto programoch?

Všetky nástroje tak prichádzajú s podporou pre nový macOS Big Sur a kompatibilitou pre nové Apple Silicon verzie Mac počítačov. Tie sú aktuálne tri – MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini.

Všetky tri poháňa zhodne prvý z novej generácie čipov, ktoré si Apple navrhuje in-house. Procesor s označením M1 prináša riešenie SoC (System on Chip, t.j. systém na čipe), kde sa okrem CPU nachádza aj GPU, RAM a disk v rámci jedného celku. Apple pri novinke sľubujú neuveriteľný výkon sprevádzaný skvelou úspornosťou.

Affinity Designer, PhotoPublisher boli podľa oficiálnych informácií aktualizované práve pre bezproblémový chod na Macoch s týmto procesorom. Vďaka tomu nie je potrebné pre ich fungovanie Rosetta 2. Serif dokonca uviedol, že jeho apky sú aktívne optimalizované pre M1, čo z nich robí “prvé aplikácie pre kreatívnych profesionálov s natívnou podporou M1”.

Vývojári zdôraznili benefity prvej generácie čipov Apple, ktoré sa prejavia naplno pri úprave projektov so stovkami pixelových vrstiev, vekotorových objektov či textu. Práve integrácia CPU a GPU na jednom čipe má umožniť rýchlejšie úpravy pixelovej aj vektorovej grafiky a textov v rámci jedného dokumentu. Výhodou by mohla byť aj väčšia miera nedeštruktívnych úprav, keďže M1 ponúkne plynujejší chod s rýchlejšou odozvou aj pri vrstvách úprav či živých fitlroch.

V prípade nového MacBooku Air uvádza Serif trojnásobné zrýchlenie pri práci v jeho programoch. Toto zariadenie zároveň v čerstvom benchmark teste prekonalo všetky modely 16-palcového MacBooku Pro s Intel procesormi.

zdroj: Serif

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Týden designu ve Zlíně podruhé

Jaro bude ve Zlíně znovu patřit designu. Od 25. dubna do 1. května 2016 se uskuteční druhý ročník ZLIN DESIGN…