Fonty zadarmo – 13. časť

Písma, ktorých znaky vyzerajú akoby vyšli z písacieho stroja sekretárky vášho dedka, sú stále celkom obľúbené. Najmä ak ide o tvorbu dizajnu, ktorý má pôsobiť vintage, či retro. Aj keď všetci poznáme Courier, fontov, ktoré kopírujú písmo písacieho stroja, je viacero. Niektoré sú dokonca aj pekné. A zadarmo.

 

special elite

Special Elite

Special Elite Type No. NR6 je typ písacieho stroja s typografiou, ktorá slúžila ako predloha. Autorom sa podarilo pretransformovať tento kúsok histórie do funkčného digitálneho písma. Jeho znaky majú autentické dobové „chybičky krásy“, avšak v únosnej miere, ktorá neruší. Ak hľadáte font s výraznými líniami znakov, skúste tento.

Special Elite vytvorilo štúdio Astigmatic vo formáte TFF. Obsahuje malé kapitálky, inferior a superior znaky a ďalšie. Písmo ponúka aj štylistické odchýlky pri zmene z kapitálok na malé kapitálky.

Special Elite sťahujte na:
http://www.fonts2u.com/special-elite.font

 

25f

F25 Blackletter Typewriter

Okrem klasických typewriter fontov existujú napríklad aj takéto. F25ka od Volkera Busseho neskrýva svoju inšpiráciu v black letteroch z obdobia druhej svetovej vojny, ktoré boli vtedy obľúbené najmä v Nemecku. Kvôli svojej popularite bolo black letter písmo inštalované aj na písacie stroje. Nešlo pritom o bežnú záležitosť – takýto kúsok je dnes skôr zberateľskou raritou než bežným javom.

Písmo nájdete tu:
http://www.dafont.com/f25-blacklettertypewriter.font

 

typekeys

TypeKeys Font

Ako názov správne naznačuje, Type Keys je písmo, ktoré má znaky v tvare kláves písacieho stroja. Navrhla ho Ronna Penner z malého typografického štúdia Typadelic. Font je dostupný v dvoch variantoch – filled a unfilled. Jedna má znaky na čiernom a druhá na transparentnom podklade. Free verzia obsahuje vo svojej sade síce menej znakov ako platená, ale i tak nájde svoje využitie v špecifických projektoch.

TypeKeys stiahnete tu:
https://www.myfonts.com/fonts/typadelic/type-keys/

 

zdroj: http://www.creativebloq.com

Ak poznáte zaujímavý font zadarmo, napíšte nám o ňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť