Fonty zadarmo – 13. časť

Písma, ktorých znaky vyzerajú akoby vyšli z písacieho stroja sekretárky vášho dedka, sú stále celkom obľúbené. Najmä ak ide o tvorbu dizajnu, ktorý má pôsobiť vintage, či retro. Aj keď všetci poznáme Courier, fontov, ktoré kopírujú písmo písacieho stroja, je viacero. Niektoré sú dokonca aj pekné. A zadarmo.

 

special elite

Special Elite

Special Elite Type No. NR6 je typ písacieho stroja s typografiou, ktorá slúžila ako predloha. Autorom sa podarilo pretransformovať tento kúsok histórie do funkčného digitálneho písma. Jeho znaky majú autentické dobové „chybičky krásy“, avšak v únosnej miere, ktorá neruší. Ak hľadáte font s výraznými líniami znakov, skúste tento.

Special Elite vytvorilo štúdio Astigmatic vo formáte TFF. Obsahuje malé kapitálky, inferior a superior znaky a ďalšie. Písmo ponúka aj štylistické odchýlky pri zmene z kapitálok na malé kapitálky.

Special Elite sťahujte na:
http://www.fonts2u.com/special-elite.font

 

25f

F25 Blackletter Typewriter

Okrem klasických typewriter fontov existujú napríklad aj takéto. F25ka od Volkera Busseho neskrýva svoju inšpiráciu v black letteroch z obdobia druhej svetovej vojny, ktoré boli vtedy obľúbené najmä v Nemecku. Kvôli svojej popularite bolo black letter písmo inštalované aj na písacie stroje. Nešlo pritom o bežnú záležitosť – takýto kúsok je dnes skôr zberateľskou raritou než bežným javom.

Písmo nájdete tu:
http://www.dafont.com/f25-blacklettertypewriter.font

 

typekeys

TypeKeys Font

Ako názov správne naznačuje, Type Keys je písmo, ktoré má znaky v tvare kláves písacieho stroja. Navrhla ho Ronna Penner z malého typografického štúdia Typadelic. Font je dostupný v dvoch variantoch – filled a unfilled. Jedna má znaky na čiernom a druhá na transparentnom podklade. Free verzia obsahuje vo svojej sade síce menej znakov ako platená, ale i tak nájde svoje využitie v špecifických projektoch.

TypeKeys stiahnete tu:
https://www.myfonts.com/fonts/typadelic/type-keys/

 

zdroj: http://www.creativebloq.com

Ak poznáte zaujímavý font zadarmo, napíšte nám o ňom.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Zoberte deti na dizajnový workshop

Už túto nedeľu môžete o 16-tej navštíviť akciu, ktorá prinesie zaujímavé info aj zážitok pre deit. Ďalšie diely seriálu…
pokračovanie článku

Logokvíz III. – súťažte o knihu

Nastal čas v poradí na tretí kvíz, v ktorom vás opäť čaká deväť známych lôg zbavených textových častí. Po ich správnej…
pokračovanie článku

Spustili sme FÓRUM

Spustili sme skúšobnú prevádzku rubriky FÓRUM. Veríme, že Vám pomôže vyriešiť mnoho Vašich trápení.
pokračovanie článku

33. SEMINÁŘ UGD: PAPÍR

Zuzana Bětíková + Michal Danda + Adéla Jirků HUB PRAHA 30. 10. 2013, 19:00 33. seminář je celý zaměřen na papír…