Fonty zadarmo – 13. časť

Písma, ktorých znaky vyzerajú akoby vyšli z písacieho stroja sekretárky vášho dedka, sú stále celkom obľúbené. Najmä ak ide o tvorbu dizajnu, ktorý má pôsobiť vintage, či retro. Aj keď všetci poznáme Courier, fontov, ktoré kopírujú písmo písacieho stroja, je viacero. Niektoré sú dokonca aj pekné. A zadarmo.

 

special elite

Special Elite

Special Elite Type No. NR6 je typ písacieho stroja s typografiou, ktorá slúžila ako predloha. Autorom sa podarilo pretransformovať tento kúsok histórie do funkčného digitálneho písma. Jeho znaky majú autentické dobové „chybičky krásy“, avšak v únosnej miere, ktorá neruší. Ak hľadáte font s výraznými líniami znakov, skúste tento.

Special Elite vytvorilo štúdio Astigmatic vo formáte TFF. Obsahuje malé kapitálky, inferior a superior znaky a ďalšie. Písmo ponúka aj štylistické odchýlky pri zmene z kapitálok na malé kapitálky.

Special Elite sťahujte na:
http://www.fonts2u.com/special-elite.font

 

25f

F25 Blackletter Typewriter

Okrem klasických typewriter fontov existujú napríklad aj takéto. F25ka od Volkera Busseho neskrýva svoju inšpiráciu v black letteroch z obdobia druhej svetovej vojny, ktoré boli vtedy obľúbené najmä v Nemecku. Kvôli svojej popularite bolo black letter písmo inštalované aj na písacie stroje. Nešlo pritom o bežnú záležitosť – takýto kúsok je dnes skôr zberateľskou raritou než bežným javom.

Písmo nájdete tu:
http://www.dafont.com/f25-blacklettertypewriter.font

 

typekeys

TypeKeys Font

Ako názov správne naznačuje, Type Keys je písmo, ktoré má znaky v tvare kláves písacieho stroja. Navrhla ho Ronna Penner z malého typografického štúdia Typadelic. Font je dostupný v dvoch variantoch – filled a unfilled. Jedna má znaky na čiernom a druhá na transparentnom podklade. Free verzia obsahuje vo svojej sade síce menej znakov ako platená, ale i tak nájde svoje využitie v špecifických projektoch.

TypeKeys stiahnete tu:
https://www.myfonts.com/fonts/typadelic/type-keys/

 

zdroj: http://www.creativebloq.com

Ak poznáte zaujímavý font zadarmo, napíšte nám o ňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mockupy magazínu za 12 dolárov!

Dnes pre vás máme tip na zaujímavý mockup magazínu. Séria obsahuje viacero náhľadov, pomocou ktorých môžete svoj dizajn…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Sing Gin

Sing Gin je nový rodinný gin inspirovaný přírodními krásami Yorkshire a je elegantně vytvořený pro estetiky s chutí pro vznešené.
pokračovanie článku

Mockup Zone produkty s 70% zľavou!

Tento týždeň môžete na portáli Mockup Zone nájsť aj zaujímavú časovo obmedzenú ponuku. Do 28. novembra ponúka v rámci Black…