Pohyblivá inšpirácia: Womb Stories

Značka dámskej hygieny Bodyform uviedla animovaný film Womb Stories, ktorý chce odstrániť mýty a tabu súvisiace s fázami, ktoré ženy zažívajú od ich prvej menštruácie až po menopauzu.

Videokampaň vytvorila režisérka Nisha Ganatra ocenená Zlatým glóbom v spolupráci so značkou Bodyform, ktorá je mimo Veľkej Británie známejšia pod názvom Libresse. Jedná sa o krátky animovaný film, v ktorom vystupujú aj skutoční herci a príbehy žien v rôznych životných situáciách, ako je napríklad prvá menštruácia, pohlavný styk, tehotenstvo, pôrod a menštruácia.

Film produkovalo štúdio Framestore v spolupráci s Nadjou LossgottNicholasom Hulleyom, kreatívnymi riaditeľmi AMV BBDO.

Značka ženskej hygieny získala minulý rok niekoľko ocenení za svoju farebnú kampaň Viva la Vulva. Ale tohtoročná kampaň je bezpochyby vyzretejšia a vnímavejšia, než na akej doteraz pracovali. Zdá sa, že sa táto reklama nebojí dotknúť každodennej reality žien. Obsahuje scény o menštruačných bolestiach, menopauze, dobrovoľných potratoch a pôrode.

Womb Stories prináša veľa tém, ktoré v reklame často nevidíme. Príkladom je dobrovoľný a samovoľný potrat, sexuálne uspokojenie žien alebo prvé krvavé škvrny.

Krátky film je tvorený šiestimi animovanými sekvenciami, z ktorých každá má iný štýl animácie, aby zobrazila doslova „vnútorný svet“ žien a svet ich maternice. Štýly zahŕňajú 2D techniky a stop-motion animácie, ako aj obrázky vytvorené ručne olejovou farbou na sklo.

Kreatívna riaditeľka spoločnosti Framestore Sharon Lock pracovala s tímom umelcov, ktorí tvorili spojenie medzi agentúrou a klientom. „Bolo dôležité, aby animácie vytvorené pre Womb Stories nielen dobre vyzerali, ale vzhľadom na povahu filmu mali aj emocionálny dopad na publikum,“ hovorí Lock.

Filmárky z Framestore, Niamh O’DonohoeEmma Cook, boli aj súčasťou ženského obsadenia filmu. To bolo niečo, čo nepochybne spravilo veľký rozdiel. „Rozprávali sme skutočné príbehy o tom, čo to obnáša byť ženou. Tvorili sme preto skúsený tím,“ vysvetľuje O’Donohoe.

„Mohli sme ľahko komunikovať, čo sme potrebovali, pretože došlo k vzájomnému porozumeniu cieľovej skupiny a toho, ako by mali byť tieto príbehy predstavené,“ hovorí filmárka.

zdroj: Gráffica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Nic

zľava 50%, kompletná rodina 56,50€
pokračovanie článku

Adobe CC na 2 mesiace zadarmo!

Súčasná situácia nie je pre mnohých jednoduchá a tak aj softvérový gigant pristúpil k ústretovému gestu voči študentom, ktorých výučba je pre koronavírus prerušená. Zdá sa však, že filantropia sa značke celkom zapáčila. Aktuálne si môžu bezplatné dvojmesačné predplatné aj ostatní.
pokračovanie článku

Súťaž Book in Progress ponúka tentokrát aj vydanie knihy!

Aktuálny ročník súťaže o najzaujímavejší knižný projekt môže získať papier a tlač v hodnote 300 000 českých korún. Vďaka novému partnerovi, ktorým sa stalo vydavateľstvo Paseka, však pribudla aj skvelá možnosť knihu nielen vytlačiť ale aj vydať.