Typo aplikácie, 1. časť – iPhone a iPad

Dnes už možno stiahnuť mobilnú aplikáciu zameranú prakticky na čokoľvek. Od tých na fotenie paradajok vo vašej záhradke a pridávania vintage filtrov, cez „mlieko-chlieb-rohlíky“ zoznamy až po také, ktoré možno o vás vedia viac než by bolo okej. Okrem týchto však nájdete aj aplikácie zamerané na svet typografie. Pre všetkých, ktorých nejakým spôsobom fascinujú písma, sú tu tieto kúsky.

mzl.bdsrkekx.320x480-75

Typography

Ak ste niekedy túžili poslať svojim priateľom odkaz poskladaný z písmeniek rôznych fontov, teraz môžete. Aplikácia zobrazí vašu správu z náhodnej kombinácie písiem, pričom čerpá z Flickru. Následne môžete text odoslať mailom. Každý obrázok je pritom prepojený s príslušnou Flickr podstránkou, na ktorej sa nachádza.

https://itunes.apple.com/us/app/typography/id315731124?mt=8

 

mzl.nwdnedgx.320x480-75

Over

Aplikácia, ktorá k vašim fotkám pridá text. Ten si sami vytvoríte a zvolíte pekný font a jeho umiestnenie. Okrem tejto platenej verzie existuje aj bezplatná, ktorá sa volá Overgram. Obsahuje 10 písiem, medzi ktorými si môžete vyberať.

https://itunes.apple.com/us/app/over-text+photos/id535811906?ls=1&mt=8

 

V4HttpAssetRepositoryClient-mzl.dhrslhlm.png-4556588880112806154.320x480-75

Fontli

Fontli je niečo ako facebook pre typofilov. Nájdete tu vždy čerstvú nádielku nových fontov, ktoré sem pridávajú ľudia venujúci sa podobnému koníčku. Navyše prezerať si ich môžete v podobe príkladov reálneho použitia týchto písiem. Aplikácia je prepojená s MyFonts databázou a tak je tu možnosť označenia konkrétneho písma na fotke. Ozaj ako na Facebooku! :)

https://itunes.apple.com/us/app/fontli/id506650372?ls=1&mt=8

 

mzl.yxquxqwg.480x480-75

iFontMaker

Aplikácia dostupná pre iPad je zaujímavou alternatívou k tradičným softvérom na „výrobu písma“ Vďaka prehľadnému užívateľskému rozhraniu sa vám bez väčšej námahy podarí vytvoriť si ručne písaný font, ktorý môžete poslať mailom alebo konvertovať do TTF formátu. Keby ste boli s výsledkom naozaj veľmi spokojní.

https://itunes.apple.com/us/app/ifontmaker/id377381670?mt=8

 

mzl.vgjceatx.480x480-75

LetterMpress

Ďalšia iPad záležitosť. V rámci LetterMpress sa môžete hrať s tlačiarenským strojom, bez obáv, že by ste sa ušpinili alebo narobili veľa hluku. Zároveň vám aplikácia povie čosi o samotnej letterpress metóde, či drevených formách a ručne operovaných strojoch. Súčasťou je output vo vysokom rozlíšení.

https://itunes.apple.com/us/app/lettermpress/id422233114?mt=8

 

zdroj: creativebloq.com, itunes.com

 

2 comments
  1. Clanok by som nazval “Typo aplikacie na iPhone”, aby citatel s inym telefonom dopredu vedel, ze tu nenajde ziadne aplikacie na jeho zariadenie :) Pripadne dat aj alternativne linky, aby nemusel zistovat, ci ta ktora aplikacia predsalen nie je aj na inu platformu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Korpo Serif

Dizajnér: Mateusz Machalski Vydavateľ: Borutta Dátum vytvorenia: 2013