Oddly: Škaredé ovocie s pekným obalom

Značka nápojov, ktorá pre svoje produkty využíva kusy, ktoré sú pre svoj tvar a vzhľad ťažko predajné.

Takmer 12% ovocia a zeleniny ostane na pultoch predajní. K nim si možno ešte primyslieť tie, ktoré sa pre svoju “škaredosť” do obchodov ani nedostane.

Práve tieto kusy však pre svoje nápoje využíva japonská značka Oddly. Ovocie a zelenina, ktoré by sa inak vyhodili, tak nájdu svoje využitie. Myšlienkou nedokonalosti je inšpirovaný aj obalový dizajn nápojov.

Na etiketách možno vidieť mierne abstraktné poňatie ingrediencií so zvláštnymi tvarmi. Tie oživili pôvodné obaly, na ktorých bolo prítomné iba logo značky.

Pred fotograficky orientovaným prístupom uprednostil autor dizajnu Jin Fujiwara zo štúdia Stamp, ilustráciu. Zjednodušené stvárnenie upriamuje pozornosť na rôznozorodé tvary a výsledok je zaujímavejší ako priamočiara fotografia.

Názov brandu využíva písmo Brule od Typeverything, ktoré Jin zvolil, mu pripomína práve ingrediencie nápojov. Logo je na etikete aj ďalších výstupoch k brandingu prítomné v rôznych náklonoch, čo ďalej podčiarkuje “zvláštnosť” ako esenciu Oddly.

zdroj: The Dieline

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mimi a Líza 2 na DVD

Nové rozprávky Mimi a Líza 2 sú už aj na DVD. V premiére ste ich mohli vidieť počas Vianočných sviatkov…
pokračovanie článku

Florida Panthers má nové logo

Klub NHL vznikol ešte v roku 1993 a jeho predošlé logo zdobilo dresy hráčov neuveriteľných 23 rokov. Za novou identitou…