Oddly: Škaredé ovocie s pekným obalom

Značka nápojov, ktorá pre svoje produkty využíva kusy, ktoré sú pre svoj tvar a vzhľad ťažko predajné.

Takmer 12% ovocia a zeleniny ostane na pultoch predajní. K nim si možno ešte primyslieť tie, ktoré sa pre svoju “škaredosť” do obchodov ani nedostane.

Práve tieto kusy však pre svoje nápoje využíva japonská značka Oddly. Ovocie a zelenina, ktoré by sa inak vyhodili, tak nájdu svoje využitie. Myšlienkou nedokonalosti je inšpirovaný aj obalový dizajn nápojov.

Na etiketách možno vidieť mierne abstraktné poňatie ingrediencií so zvláštnymi tvarmi. Tie oživili pôvodné obaly, na ktorých bolo prítomné iba logo značky.

Pred fotograficky orientovaným prístupom uprednostil autor dizajnu Jin Fujiwara zo štúdia Stamp, ilustráciu. Zjednodušené stvárnenie upriamuje pozornosť na rôznozorodé tvary a výsledok je zaujímavejší ako priamočiara fotografia.

Názov brandu využíva písmo Brule od Typeverything, ktoré Jin zvolil, mu pripomína práve ingrediencie nápojov. Logo je na etikete aj ďalších výstupoch k brandingu prítomné v rôznych náklonoch, čo ďalej podčiarkuje “zvláštnosť” ako esenciu Oddly.

zdroj: The Dieline

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nadčasový symbol funguje už viac ako storočie bez vizuálnej zmeny

Olympijský symbol – vo svete všeobecne známy ako olympijské kruhy – je vizuálnym ambasádorom olympizmu pre miliardy ľudí. Na základe návrhu, ktorý prvýkrát vytvoril Pierre de Coubertin v roku 1913, sú olympijské kruhy globálnou reprezentáciou olympijského hnutia a jeho aktivít už viac ako storočie. 

Notifikácia nových komentárov

Oddnes je k dispozícii e-mailová notifikácia komentárov. Jednoducho stačí pri pridaní Vášho komentára zakliknúť notifikáciu. Žiadny komentár Vám už…