fotka 580x261 - Efekt z minulosti

Efekt z minulosti

Má tento efekt ešte miesto v sučasnej grafike? O koľko rokov v čase ste sa vrátili vy pri pohľade naň? Alebo to je len nejaké zle pochopené retro?

 • Pozretí19831

komentáre

 1. Avatar

  Embossovanie a Bevel nie sú „retro“ efekty a podľa mňa nikdy ani nebudú. Vždy ide o to ako sú použité. Tak ako sa koleso adaptovalo zo záprahu na auto tak sa aj nástroje a „efekty“ používané v tlači adaptovali dobe.
  Letterpress vytvára nádherné veci a nikdy úplne nezanikne. Na druhej strane imitovanie efektu v digitálnom mene spravilo tomu zlé meno, a to hlavne z dôvodu že sa embossovanie používalo tam kde nemalo čo hľadať a navyše v lacnej forme.

 2. Avatar
  Michal Salva

  Je to sice efekt z minulosti ale jeho citlive pouzitie moze byt plusom ci uz v printovej alebo webovej grafike. Jeho nevyhodou resp. to preco ho ludia nemaju radi je jeho pouzivanie s random nastavenim. Ked to vie grafik citlivo nastavit tak nevidim problem s jeho pouzitim v sucasnosti/buducnosti.

 3. Avatar
  marek

  vo velmi premyslenej forme asi ano, ale v tejto forme urcite nie

 4. Avatar
  Etijen

  Ahojte, súhlasím s ostatnými, nie je to efekt z minulosti, dá sa veľmi dobre používať, ale závisí od toho aká grafika to je, ako citlivo je efekt nastavený. Tak ako aj pri iných efektoch sa to dá aj dodrbať a súhlasím, že tento efekt vie vyzerať naozaj zle, keď sa nenastaví správne. Ja ho používam a podľa mňa je super :)

 5. Avatar
  DeTePe

  Ak mate nejaké vkusné aplikovania efektu zdieľajte.

 6. Michal

  Neviem, ci je to nahoda, ale presne tento efekt som po rokoch pouzil vcera :D. Zhodnotte sami, ci je to vkusne alebo nie. (je to narychlo urobena hlavicka pre blog)
  https://www.dropbox.com/s/zeetmblsw9368dk/Flax_oil_and_me_header.jpg

 7. Avatar
  marek

  oproti nasmu „etalonu“ z clanku toto je pouzitelne podla mna

pridaj komentár