Dropbox vstupuje na burzu

Cloudová služba Dropbox si prechádza ďalším míľnikom. Po rokoch vylepšovania svojich služieb firma, ktorá prevádzkuje cloudové riešenie obľúbené predovšetkým u firemných zákazníkov, vstupuje na burzu.

Stáva sa tak 11 rokov po založení služby, odkedy si získala viac ako 500 miliónov aktívnych užívateľov. Toto číslo korešponduje aj s čiastkou, s ktorou vstupuje Dropbox na trh – 500 miliónov dolárov. Podľa firmy je však toto číslo len dočasný údaj a do vstupu firmy na burzu sa môže ešte zvýšiť. Za minulý rok spoločnosť vykázala 1,11 miliardy dolárov v tržbách, čo predstavuje 31% nárast oproti roku 2016. Súčasne však Dropbox v roku 2017 vykázal čistú stratu 111,7 milióna dolárov. Je to však oveľa lepšie, než straty v predošlých rokoch – $210 miliónov (2016) a $326 miliónov (2015).

Čo sa vstupu na burzu týka, Dropbox chce budúce vklady investorov využiť na budovanie partnerstiev s tretími stranami, čo by mohlo pre firmu znamenať viac užívateľov platiacich za prémiové funkcie cloudu. Súčasne tiež firma očakáva, že by sa hodnota firmy mohla zvýšiť na 10 miliárd dolárov.

Dropbox

Uverejnené s dovolením portálu MacBlog.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mozilla predstavila vydarené nové logo

Možno si ešte spomínate na rebranding Mozilly, ktorý ako proces začal ešte v lete minulého roku. Na výbere konceptu…
pokračovanie článku

Stiahnite si mockupy skladacích brožúr

Dnes pre vás máme tip na tieto mockupy, vďaka ktorým môžete odprezentovať svoje návrhy brožúr naozaj pôsobivo. Vybrať…