Hravá Identita ZOO vo voľnej prírode Vietnamu

Vinpearl Safari je najväčší prírodný park s divou zverou vo Vietname. ZOO vo voľnej prírode má po novom takúto hravú identitu. Stojí za ňou vietnamské štúdio Bratus, ktoré navrhlo nielen logo ale aj custom písmo či ďalšie propagačné materiály.

Prírodný park je domovom pre 400 druhov rastlín a 2000 divých zvierat. Zároveň slúži aj ako centrum pre výskum, rozmnožovanie a zachovanie tej najvzánejšej flory a fauny. Nachádza sa na severozápadnom pobreží otrova Phu Quoc.

Práve ostrov, respektíve jeho tvar sa stal jedným z motívov, ktoré tvoria nové logo. Ďalšími sú zvieratá či logo spoločnosti Vingroup, ktorá projekt otvorenej zoologickej záhrady realizuje.

Tím autorov navrhol viacero symbolov zvierat, ktoré sú v rámci finálneho loga komponované tak, aby výsledný tvar odkazoval na spomínanú siluetu ostrova Phu Quoc. Symbol vo svojom centre obsahuje tzv. negative space, ktorý má tvar loga Vingroup.

bratus-vingroup-vinpearl-safari1

Prvky, ktoré tvoria hotové logo

 

Animals-symbol-bratus-zoo-brand-identity-vietnam-design-agency

Symboly zvierat sú dôležitým motívom novým identity

 

vinpearl-safari-logo-vingroup-

Finálne logo Vinpearl Safari

 

typeface-custom-process-bratus-agency-branding-agency-vietnam-logo-designer-vietnam-vinpeal-safari

5-The-custom-typeface-with-all-included-letters-600x343

Custom font – Lithos

 

Logo safari parku však nie je jediným prvkom identity, ktorú Bratus navrhlo. Jej súčasťou je aj písmo Lithos. Písmo bolo zvolené tak, aby korešpondovalo s hlavným cieľom – vytvoriť identitu, ktorá bude farebná a hravá.

Canvas-Bag- Shopping-Bag- zoo-brand-identity-vinpearl-safari-phu-quoc-vuon-thu-mo-bratus Business-Cards-bratus-vingroup-vinpearl-safari-zoo-ticket

Čo na ňu hovoríte vy? Zaujala vás? Viac si môžete pozrieť na webe autorského štúdia.

 

zdroj: weandthecolor.com, bratus.co

1 comments
  1. No neviem… To pismo v logu vo mne evokuje Grecko. Vizitka velmi narocna na vyrobu, cize draha. Pride mi to trochu preplacane. Niekedy menej je viac. Ale mockupy vyzeraju pekne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Let’s Talk About ► PERGRAPHICA® + Whatever N.2

Milí priatelia a fanúšikovia dizajnových papierov, pripravili sme pre vás druhé pokračovanie TALKU Let's Talk About ► PERGAPHICA® +Whatever N.2, ktorého hlavnou témou bude AKTUÁLNA KAMPAŇ „Catching Feels“ vytvorená pre INŠPIRÁCIU kreatívcov, aby ukázala krásu dizajnových papierov PERGAPHICA®, nielen bielych odtieňov, ale aj nových tmavých a hlbokých.
pokračovanie článku

Filter Forge – rozsiahla databáza filtrov pre Photoshop

Photoshop predstavuje nástroj, s ktorým dennodenne pracuje mnoho z nás. Ponúka množstvo nástrojov a funkcií uľahčujúcich dosiahnutie vytúženého výsledku v podobe finálneho…
pokračovanie článku

Noc Grafikov – 1. august, Connect Coworking

Noc Grafikov je celovečerné podujatie počas ktorého sa predstavia viacerí odborníci z oblasti grafiky, ktorí ti prinesú rôzne tradičné…