Ach, tie obaly – Metelka Tea Spirit

Nápoj z lipového medu, gruzínskeho čaju a brandy. To je Tea Spirit od likérky Metelka. Za jeho obalom stoja dizajnéri štúdia Design Herynek, ktorí v ňom spájajú čistú typografiu a kaligrafiu.

Inšpiráciou pre autorov bola príroda a kruh ako základný tvar. Ten je prítomný ako minimalistický symbol v samotnom logu aj ako rotokaligrafia, ktorá sa na etikete spája s typografiou. Práve kaligrafia má podľa dizajnérov odkazovať na toto umenie tvorby znakov, ktoré patrí k vzdelancom, vykonávajúcim tradičné čajové obrady. Etiketa obsahuje aj prvky zlaté ražby a slepotlače. Ako vizuálne motívy vyjadrujú starostlivosť, ktorá je venovaná každému produktu jednotlivo.

Okrem okom viditeľného textu obsahuje obalový dizajn aj braillovo písmo. Haptický element má nielen estetickú, ale predovšetkým praktickú funkciu. Nachádza sa na etikete aj plechovej tube, v ktorej je fľaša ukrytá. Tuba obsahuje aj detail v podobe vlajočky Gruzínska ako odkaz na pôvod ingrediencií.

zdroj: Studio Herynek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Majte social media formáty v malíčku

Ak tvoríte obsah pre sociálne siete, resp. navrhujete jeho vizuálnu podobu, mohla by sa vám hodiť táto šikovná…
pokračovanie článku

Logokvíz III. – víťaz

Zo správnych odpovedí sme vyžrebovali jedneho štastlivca, ktorý získa knihu A History of Graphic Design for Rainy Days. Tým štastlivcom…
pokračovanie článku

Otvorená výzva festivalu Tehláreň

Vyhlasujeme otvorenú výzvu druhého ročníka umeleckého festivalu Tehláreň, ktorého zámerom je poskytnúť priestor pre súčasné umenie najmä z tvorby mladých začínajúcich umelcov alebo študentov umenia. Festival sa uskutoční v auguste 2020 v Liptovskom Mikuláši.