Ach, tie obaly – Metelka Tea Spirit

Nápoj z lipového medu, gruzínskeho čaju a brandy. To je Tea Spirit od likérky Metelka. Za jeho obalom stoja dizajnéri štúdia Design Herynek, ktorí v ňom spájajú čistú typografiu a kaligrafiu.

Inšpiráciou pre autorov bola príroda a kruh ako základný tvar. Ten je prítomný ako minimalistický symbol v samotnom logu aj ako rotokaligrafia, ktorá sa na etikete spája s typografiou. Práve kaligrafia má podľa dizajnérov odkazovať na toto umenie tvorby znakov, ktoré patrí k vzdelancom, vykonávajúcim tradičné čajové obrady. Etiketa obsahuje aj prvky zlaté ražby a slepotlače. Ako vizuálne motívy vyjadrujú starostlivosť, ktorá je venovaná každému produktu jednotlivo.

Okrem okom viditeľného textu obsahuje obalový dizajn aj braillovo písmo. Haptický element má nielen estetickú, ale predovšetkým praktickú funkciu. Nachádza sa na etikete aj plechovej tube, v ktorej je fľaša ukrytá. Tuba obsahuje aj detail v podobe vlajočky Gruzínska ako odkaz na pôvod ingrediencií.

zdroj: Studio Herynek

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Prvé ilustrácie Harryho Pottera vôbec

Harry Potter včera oslavoval 20 rokov od vydania prvej knihy. Počas týchto dvoch desaťročí vzniklo množstvo vizuálnych spracovaní…
pokračovanie článku

Font dňa – Inka

zľava 50% do 11. septembra
pokračovanie článku

Vintage Effect Photoshop Actions zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na set Photoshop akcií, s ktorými viete svojim vizuálom dodať vintage vzhľad. Čo všetko…
pokračovanie článku

Phraseology mení vaše slová na umenie

Pekné a funkčné písma dokážu nielen zlepšiť kvalitu dizajnu ale aj inšpirovať. Dnes vám preto predstavíme zaujímavý projekty skupiny…