Photoshop pre iPad možno vyjde už čoskoro

O softvéri, ktorý bol oznámený presne pred rokom, doteraz nebolo veľa informácií. Adobe predstavilo malé demo a to bolo prakticky všetko, čo sme z aplikácie videli. Konečne sa však vynárajú správy o tomto očakávanom nástroji. Nie všetky sú však dobré

Slim fit verzia

Podľa aktuálnych noviniek by sme sa Photoshopu pre iPad mohli dočkať už onedlho. Má to však jedno ale. Aplikácia podľa všetkého bude zoštíhlenou verziou pôvodného Photoshopu.

Vyplýva to z reakcií beta testerov, podľa ktorých je appka v porovnaní s tým, čo Adobe sľubovalo, vcelku osekaná. Nateraz pri práci na iPade nebudete môcť využiť filtre, pero, vektorové kreslenie, knižnice s vlastnými štetcami, farebné modely, RAW editovanie, smart objects či štýly vrstiev. Je zrejmé, že ide o celkom kľúčové funkcie, na ktoré sme z Photoshopu zvyknutí a ktoré využívame na dennej báze.

Rozpačitý štart

Aktuálna podoba pripravovanej aplikácie pre iPad je teda celkom v rozpore s tvrdením Adobe, že pôjde o ozajstný Photoshop. Novinka nevyzerá podľa testerov dobre ani v porovnaní s inými podobne zameranými appkami (napr. Procreate či Affinity).

Adobe chce doplniť dôležité funkcie cez neskoršie updaty. Podľa Scotta Belského, šéfa vývoja produktov v Adobe CC divízii, pracujú spolu s Apple na tom, aby zákazníkom s iPadmi priniesli výkonný nástroj. Zdá sa však, že to bude trvať dlhšie, ako si všetci mysleli.

 

 

zdroj: 9to5Mac.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ikonky, ktoré vznikli jedným ťahom

Ikony alebo symboly sú vecou, ktorá môže mať mnoho podôb a vizuálnych stvárnení. Od superrealistických cez flat až po…
pokračovanie článku

… ale hlavne ďalšieho/-iu do partie.

Sme malá, relatívne mladá „no nonsense“ firma sídliaca v Bratislave a hľadáme ďalšieho kolegu, vďaka ktorému sa budeme môcť v kľude…
pokračovanie článku

Likér Dr. Kramer má etikety od Pergamenu s poklonou dobovej reklame

Nová značka slovenského bylinného likéru, ktorý destiluje malá likérka v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice, nesie meno po jednom z  povestných kúpeľných domov, z ktorých mnohé už zanikli. Dizajn obalov vás vráti do slávnych čias kúpeľného mesta.