Birds of Prey má logo od Pentagramu

Možno ste už zaregistrovali nový film z komiksového univerza DC. Hlavnú rolu v príbehu má Harley Quinn a pokiaľ ide o identitu filmu – Pentagram.

Arzenál ukrytý v negative space

Emily Oberman a jej tím pre film s vcelku obsažným názvom vytvorili logo, písma na mieru a celkový vizuálny jazyk pre komunikáciu diela.

Projekt pritom začal oproti filmu s predstihom a tak dizajnéri nemali k dispozícii zábery, ktoré by mohli brať ako inšpiráciu. Na to im poslúžil scenár a krátky spot od režisérky, prostredníctvom ktorého chcela predstaviť svoju víziu.

Vizuál filmu ladí s osobnosťou fiktívnej (anti)hrdinky Harley. Je uletený, výrazný, sebavedomý a zábavný. Samotné logo, vysádzané výraznou verziou písma Smart Sans skrýva nejedno prekvapenie. Pomedzi písmená aj v rámci nich môžete pri bližšom pohľade vidieť ukryté zbrane. Tie sú odkazom na ďalších protagonistov Birds of Prey.

Hysterická typografia

Podtitul, ktorý je s hlavným názvom spojený, nie je práve stručný. Dizajnéri sa preto rozhodli opäť reflektovať osobnosť Harley Quinn. Okrem ručne písaného Hysteria Hand tak nechýba ani drzý detail v podobe vandalizovaného DC loga.

Pretože je možné, že sa z Birds of Prey stane neskôr séria, chceli dizajnéri vytvoriť silný základný brand, ktorý bude následne možné obmieňať a dopĺňať.

zdroj: Pentagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vianočná zľava 97% od TypeType

TypeType ponúka vianočnú zľavu na niekoľko svojich fontov.  Pri použití zľavového kupónu x90%SleTyp13* získate zľavu 97%. Získate tak celu rodinu fontu…
pokračovanie článku

Plumb – zápisniky od umelcov pre kreatívcov

Výrobca papierových záležitostí, Knock Knock vytvoril v spolupráci s dizajnérom Tuckerom Nicholsom a štúdiom MacFadden & Thorpe sériu zápisníkov pre všetkých…
pokračovanie článku

Řada piv Game of Thrones (koncept)

V souvislosti s právě vysílanou sérií Game of Thrones vám přinášíme jedinečný projekt, který je určen především pro fanoušky…
pokračovanie článku

Ako vznikajú značky – online

Vojdete do predajne s kozmetikou a je vám tam príjemne. Prechádzate sa a strávite tam oveľa viac času ako ste pôvodne zamýšľali. Pekný interiér, kvety, prítmie, vôňa. Toto je značka.