Birds of Prey má logo od Pentagramu

Možno ste už zaregistrovali nový film z komiksového univerza DC. Hlavnú rolu v príbehu má Harley Quinn a pokiaľ ide o identitu filmu – Pentagram.

Arzenál ukrytý v negative space

Emily Oberman a jej tím pre film s vcelku obsažným názvom vytvorili logo, písma na mieru a celkový vizuálny jazyk pre komunikáciu diela.

Projekt pritom začal oproti filmu s predstihom a tak dizajnéri nemali k dispozícii zábery, ktoré by mohli brať ako inšpiráciu. Na to im poslúžil scenár a krátky spot od režisérky, prostredníctvom ktorého chcela predstaviť svoju víziu.

Vizuál filmu ladí s osobnosťou fiktívnej (anti)hrdinky Harley. Je uletený, výrazný, sebavedomý a zábavný. Samotné logo, vysádzané výraznou verziou písma Smart Sans skrýva nejedno prekvapenie. Pomedzi písmená aj v rámci nich môžete pri bližšom pohľade vidieť ukryté zbrane. Tie sú odkazom na ďalších protagonistov Birds of Prey.

Hysterická typografia

Podtitul, ktorý je s hlavným názvom spojený, nie je práve stručný. Dizajnéri sa preto rozhodli opäť reflektovať osobnosť Harley Quinn. Okrem ručne písaného Hysteria Hand tak nechýba ani drzý detail v podobe vandalizovaného DC loga.

Pretože je možné, že sa z Birds of Prey stane neskôr séria, chceli dizajnéri vytvoriť silný základný brand, ktorý bude následne možné obmieňať a dopĺňať.

zdroj: Pentagram

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Týden designu ve Zlíně podruhé

Jaro bude ve Zlíně znovu patřit designu. Od 25. dubna do 1. května 2016 se uskuteční druhý ročník ZLIN DESIGN…
pokračovanie článku

Herbár – workshop hĺbkotlače

piatok – nedeľa, 22. – 24. 11. 2013 Stanica Žilina-Záriečie Intenzívny víkendový workshop v grafickej dielni Uutěrky nadviaže na nové vydanie ich Kabinetu…
pokračovanie článku

Mockup dózy zadarmo

Dnes pre vás máme tip na mockup, ktorý sa nevidí tak často. Tento obsahuje náhľadové vizuály plechovej dózy,…