Birds of Prey má logo od Pentagramu

Možno ste už zaregistrovali nový film z komiksového univerza DC. Hlavnú rolu v príbehu má Harley Quinn a pokiaľ ide o identitu filmu – Pentagram.

Arzenál ukrytý v negative space

Emily Oberman a jej tím pre film s vcelku obsažným názvom vytvorili logo, písma na mieru a celkový vizuálny jazyk pre komunikáciu diela.

Projekt pritom začal oproti filmu s predstihom a tak dizajnéri nemali k dispozícii zábery, ktoré by mohli brať ako inšpiráciu. Na to im poslúžil scenár a krátky spot od režisérky, prostredníctvom ktorého chcela predstaviť svoju víziu.

Vizuál filmu ladí s osobnosťou fiktívnej (anti)hrdinky Harley. Je uletený, výrazný, sebavedomý a zábavný. Samotné logo, vysádzané výraznou verziou písma Smart Sans skrýva nejedno prekvapenie. Pomedzi písmená aj v rámci nich môžete pri bližšom pohľade vidieť ukryté zbrane. Tie sú odkazom na ďalších protagonistov Birds of Prey.

Hysterická typografia

Podtitul, ktorý je s hlavným názvom spojený, nie je práve stručný. Dizajnéri sa preto rozhodli opäť reflektovať osobnosť Harley Quinn. Okrem ručne písaného Hysteria Hand tak nechýba ani drzý detail v podobe vandalizovaného DC loga.

Pretože je možné, že sa z Birds of Prey stane neskôr séria, chceli dizajnéri vytvoriť silný základný brand, ktorý bude následne možné obmieňať a dopĺňať.

zdroj: Pentagram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

ESSL ART AWARD CEE 2013 – NOMINEES’ NIGHT

Essl Museum, bauMax, VIENNA INSURANCE GROUP a Galéria MEDIUM / Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave pozývajú na umeleckú výstavu…
pokračovanie článku

Adobe CS6 iba do 30.5.2014

Posledná možnosť zakúpenia trvalých licencií Adobe CS6 a to ako samostatných aplikácií, tak aj kolekcií. Posledný možný termín zadania objednávky na…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Chocolate

Hlavním cílem bylo zaměřit se na typografii a vytvořit tak několik zajímavých rozvržení pro čokoloádový obal. Koncepce byly vytvořeny…
pokračovanie článku

Řeči o grafickém designu 2020

Aj tento rok sa uskutoční konferencia Řeči o grafickém dizajnu, ktorá prinesie zaujímavé témy a rečníkov z dizajnérskej scény. Druhé vydanie sa uskutoční na jeseň v českej metropole.