Výnimočná modelka, ktorá ovládla Instagram! Jednu zásadnú vec však o nej ešte mnohí nevedia.

Na Instagrame dnes nájdete tisíce modeliek. Shudu Gram je ale výnimočná. Pýtate sa prečo? Nie je to skutočná ľudská bytosť, ale výplod fantázie 28-ročného britského fotografa Cameron – James Wilsona. Shudu vznikla vďaka tomu, že sa naučil tvoriť 3D pomocou online návodov či YouTube videí. Napriek tomu, že modelka nie je skutočná, je skutočne krásna. Neuvidíte ju však kráčať po móle s Adrianou Limou či inými slávnymi modelkami. Instagramová modelka sa však už stihla “prezentovať” v kúskoch prestížnych svetových značiek.

Wilson si na jej vzhľade dal skutočne záležať! Tmavá ebenová pokožka, symetrické črty či dokonalá postava sú charakteristickými znakmi krásnej Shudu. Niet divu! V modelingu a módnom priemysle sa Wilson pohybuje už 10 rokov.

Pozornosť sa na Shudu upriamila po zverejnení fotky, kde mala rúž Rihanninej beauty značky, Fenty Beauty. Túto fotku publikovali aj na Instagramovom účte spomínanej značky. Následne sa s fanúšikmi akoby roztrhlo vrece a krásna modelka má na svojom konte už neuveriteľných 60-tisíc odberateľov.

Shudu Gram je prvou oficiálnou digitálnou modelkou.

Predstavuje všetko, čo fotograf vnímal ako krásne, avšak nevšedné. Niečo, čo nestretnete na každom druhom kroku. Mnoho modeliek, ktoré vidíme v médiách sa dnes snažia byť menej realistické pomocou filtrov a množstva make-upu. Shudu je však opak. Fantázia, ktorá sa snaží dostať do reality.

Množstvo ľudí jeho talent chváli. Nájdu sa však aj takí, ktorí ho odsudzujú kvôli rasizmu a vyjadrili sa takto: “BIELY fotograf sa snaží zarobiť na černoškách, napriek tomu, že ani jednej nezaplatil.” alebo “Vytvorením čiernej modelky chce vziať prácu skutočným černoškám.”

Wilson sa k negatívnym ohlasom vyjadril, že nikdy nemal zlé úmysly a nechcel modelku využiť na komerčné účely. Shudu však vníma inak, je preňho zvláštna. Rovnako ako milióny skutočných afrických žien a mužov.

Čo si myslíte? Nahradia digitálne modelky tie skutočné?

  

Zdroj: boredpanda.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal aktualizáciu OS X 10.8.3

Po niekoľkomesačnom testovaní vydal Apple aktualizáciu svojho operačného systému OS X. Aktualizácie nesie označenie OS X 10.8.3 a obsahuje niekoľko noviniek…