Archív písiem Fonts In Use oslávil 10 rokov 

Verejný typografický archív oslavuje 10 rokov od svojho vzniku, počas ktorých zozbieral vyše 17 tisíc záznamov.

Fonts in Use vznikol 21. decembra 2010. Začínali ako nenáročný blog, ktorý sa v roku 2012 otvoril aj verejným príspevkom. Založili ho Nick Sherman, Sam BerlowStephen Coles. Vravia, že začali ako skromná platforma, kde dokumentovali typografie z reálneho sveta, v kontexte, v akom sa práve používa/la. Dnes je to najväčší katalóg latinskej typografie.

Každé z katalogizovaných písiem má uvedeného autora, dátum, kartu písmolejárne, niekoľko dobre vybraných odkazov na ďalšie informácie a – tu je to skutočné kúzlo – zbierku pozoruhodných použití v praxi. Každé písmo je navrhnuté ako nástroj v službách grafického dizajnu a existujú spôsoby použitia, ktoré povýšia typografický dizajn do nových výšok.

Všetko je v archíve prepojené, vďaka čomu je ľahké skákať z jedného typu písma na druhý, prechádzať konkrétnym rokom, znovuobjaviť katalóg starej písmolejárne, na ktorú ste už zabudli, alebo sa nechať pohltiť obálkami kníh zo 60. rokov. Typografia je dôležitým aspektom grafického dizajnu, takže si môžete predstaviť, že Fonts In Use je viac ako katalóg typografickej praxe, je to čiastočne aj historický súhrn dizajnu.

Pri príležitosti 10. výročia tím, ktorý za archívom stojí, oznámil, že zdokonaľuje systém indexovania a katalogizácie informácií, aby tak uľahčil navigáciu v rozsiahlej databáze. Okrem toho sľubujú, že sa zamerajú aj na riešenie jednej z mála chýb tejto webovej stránky: zameranie na latinské písma. Aj keď v posledných rokoch boli do katalógu zaradené čínske, japonské, kórejské / hangulské, arabské, azbukové, grécke alebo hebrejské prírastky, chcú pokračovať v prinášaní rozmanitejšieho obsahu.

Archív Fonts In Use môžete navštíviť TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mockupy magazínu za 12 dolárov!

Dnes pre vás máme tip na zaujímavý mockup magazínu. Séria obsahuje viacero náhľadov, pomocou ktorých môžete svoj dizajn…
pokračovanie článku

Saxa Rebrand

Dávka strategie, zkreslení, inspirace a špička dědictví Velké Británie přemění Saxa na značku, která má větší hodnotu než její…