Huffington Post je odteraz Huffpost – aj s novým logom

Médium v týchto dňoch predstavilo dramatický redizajn svojej identity. Dobre známy a minimalistický wordmark s  názvom Huffington Post po novom nahrádza dynamická typografia a skrátené pomenovanie. Odteraz “Huffpost”.

Vďaka zachovaniu wordmark prístupu k identite je nové písmo v centre pozornosti, pokiaľ ide o logo. Volá sa National a Huffpost si ho podľa vlastných vyjadrení hneď zamiloval pre jeho dynamiku a dojem pohybu vďaka bodl italic rezu, ktorý pôsobí dostatočne výrazne.

 

Pôvodné logo

 

Nové logo v akcii

 

Textová časť je z oboch strán sprevádzaná dvojicou kontrastných tvarov, ktoré majú pripomínať lomky ako odkaz na URL. S týmto prvkom identita pracuje a ďalej, rozvíja aj v aplikáciách bez textu, kedy sa lomky spoja, a toto kompaktné riešenie slúži ako ikonka v online komunikácii. Zároveň podľa autorov v takejto podobe možno symbol vnímať aj ako cestu, či abstraktné H. Zaujímavé je aj rozpracovanei v rámci motion časti identity, ktorá sa objaví vo videách.

 

 

Redizajn identity pochádza z dielne Work-Order, ktoré má za sebou práce pre značky Kodak, New York Times, Apple, VH1 a ďalšie.

Čo hovoríte na novú podobu Huffington Post Huffpost? Páči sa vám aktualizované logo?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové verze se blíží

Prodáváme Pitstop Pro 11 + 12 zdarma, Extensis Suitcase 4 + 5, QuarkXPress 9 + 10. Nové verze…
pokračovanie článku

Mockup pivnej fľaše zadarmo!

Na graphicburger aktuálne nájdete aj mockup, s ktorým môžete prezentovať svoje obalové dizajny. Ak teda práve navrhujete identitu napríklad…
pokračovanie článku

Herečkina vizitka

On – Španiel a ona – Rakúšanka si pred pár rokmi založili malé multidisciplinárne štúdio, teraz sídliace vo Viedni.…