Huffington Post je odteraz Huffpost – aj s novým logom

Médium v týchto dňoch predstavilo dramatický redizajn svojej identity. Dobre známy a minimalistický wordmark s  názvom Huffington Post po novom nahrádza dynamická typografia a skrátené pomenovanie. Odteraz “Huffpost”.

Vďaka zachovaniu wordmark prístupu k identite je nové písmo v centre pozornosti, pokiaľ ide o logo. Volá sa National a Huffpost si ho podľa vlastných vyjadrení hneď zamiloval pre jeho dynamiku a dojem pohybu vďaka bodl italic rezu, ktorý pôsobí dostatočne výrazne.

 

Pôvodné logo

 

Nové logo v akcii

 

Textová časť je z oboch strán sprevádzaná dvojicou kontrastných tvarov, ktoré majú pripomínať lomky ako odkaz na URL. S týmto prvkom identita pracuje a ďalej, rozvíja aj v aplikáciách bez textu, kedy sa lomky spoja, a toto kompaktné riešenie slúži ako ikonka v online komunikácii. Zároveň podľa autorov v takejto podobe možno symbol vnímať aj ako cestu, či abstraktné H. Zaujímavé je aj rozpracovanei v rámci motion časti identity, ktorá sa objaví vo videách.

 

 

Redizajn identity pochádza z dielne Work-Order, ktoré má za sebou práce pre značky Kodak, New York Times, Apple, VH1 a ďalšie.

Čo hovoríte na novú podobu Huffington Post Huffpost? Páči sa vám aktualizované logo?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Redizajn koncept: Parížska mapa metra

Veľkomestá ponúkajú množstvo zaujímavého pre obyvateľov aj turistov. Niekedy však môže byť celkom oriešok sa orientovať v spleti mestských…
pokračovanie článku

Prečo tak dlho? Prečo tak draho?

Rozhodli sme sa uviesť ľudí trošku do obrazu mikro článkom. Je síce zameraný na počítačový 3D animačný svet, no…
pokračovanie článku

Fialová Biela noc

Kto stál za vizuálnou identitou Bielej noci – festivalu súčasného umenia, ktorý sa uskutočnil poslednú jeseň v Košiciach a Bratislave?
pokračovanie článku

Florida Panthers má nové logo

Klub NHL vznikol ešte v roku 1993 a jeho predošlé logo zdobilo dresy hráčov neuveriteľných 23 rokov. Za novou identitou…