Active Tables plugin – práca s tabuľkami v InDesigne

Plugin Active Tables pre InDesign, ktorý vyšiel pod DTP Tools, je výkonným nástrojom pre prácu s tabuľkami. Umožňuje upravovať stĺpce, riadky a bunky, ako aj vytvárať vzorce a to bez nutnosti otvárať iný program pre editovanie tabuliek.

paletka

Umožňuje človeku jednoducho tvoriť materiály ako napr. účty, faktúry, či rôzne iné súbory údajov. Add-on od DTP Tools tak dáva každému, kto pracuje s programom od Adobe, možnosť uskutočňovať priamo v Indesigne kalkulácie v tabuľkách.

Pomocou vzorcov je možné  pracovať s textom a podmienkami (napr. nastavenie výšky dane, či fakturácia automaticky riadená podľa lokalizácie zákazníka). Vďaka tomu je možné zabezpečiť automatizované zmeny jednej hodnoty pri zmene inej, ktorá s ňou súvisí. Vzorce neplatia iba pre jednu konkrétnu tabuľku, ale môžu ovplyvňovať dáta v rámci celého dokumentu. Čo je ešte lepšie, môžete ich vložiť kamkoľvek do textu, takže výsledok vidíte vtedy, keď potrebujete.

Ak sa teda zmení zdrojový súbor, zmenia sa rovnako aj údaje, ktoré z neho vychádzajú. Plugin dokáže navyše zmeniť text na vzorec, vytvoriť zoznam vzorcov použitých v dokumente, vložiť vzorec do ktorejkoľvek časti súboru, či určiť vzhľad vzorca v rámci Paragraph Styles.

Quick formulaQuick Formula zjednoduší prácu

Výsledky je možné taktiež formátovať ako text, čísla, meny, percentá či v inom, užívateľom definovanom formáte. Môžete tiež rozdeliť riadky a stĺpce tabuľky podľa rozmanitých kritérií. Užívateľ môže dáta „naživo“ updatovať, alebo ich naopak ponechať v určitom štádiu vývoja.

formatovanieMožnosti formátovania 

Doplnok od DTP Tools zahŕňa 35 bežných tabuľkových funkcií známych z Excelu, Numbers či Calc. Obsahuje tzv. ’Formula Builder‘, ktorý slúži na tvorbu konštantných a premenných v rámci celého dokumentu. Na požiadanie je možné pridať tie, ktoré chýbajú.

volba odstavcoveho styluMožnosti formátovania cez odstavcový štýl

Active Tables pre Adobe Indesign stojí 79 dolárov a je licencovaný pre obe platformy – Mac i Windows (funguje na Indesign CS3 a novšom). Funkcionalitu pluginu si môžete vyskúšať počas štrnásťdňovej skúšobnej doby.

Trial verzia je dostupná tu.

Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón so zľavou 10% na produkty firmy DTP Tools.

Podporované aplikácie: Adobe InDesign a InCopy CS5 – CC2019
Podporovaný operačný systém: Apple Mac OS X, Microsoft Windows

 

Videonávody

Ďalšie zaujímavé články o produktoch DTP Tools

História pre Adobe InDesign
iDML Lite – layouty do vrecka

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

VISA s novým logom – Vé bez okrás

Svetová platobná služba VISA nedávno predstavila nové logo, ktoré je súčasťou novej stratégie smerovania značky na trhu. Redizajn…
pokračovanie článku

Creative Mornings Bratislava: Ján Filípek

27. marec, 9:00 – 10:30 FOXFORD, Obchodná 26, 81101 Bratislava, Slovakia Akou farbou atramentu píše alebo kreslí founder DizajnDesign Ján Filípek.…
pokračovanie článku

Hyundai vidí v novej kampani aj za roh

Séria printov upriamuje pozornosť na novú funkciu, ktorou sú vozidlá automobilky vybavené. Vďaka technológií No Zone a jej senzoru…