Active Tables plugin – práca s tabuľkami v InDesigne

Plugin Active Tables pre InDesign, ktorý vyšiel pod DTP Tools, je výkonným nástrojom pre prácu s tabuľkami. Umožňuje upravovať stĺpce, riadky a bunky, ako aj vytvárať vzorce a to bez nutnosti otvárať iný program pre editovanie tabuliek.

paletka

Umožňuje človeku jednoducho tvoriť materiály ako napr. účty, faktúry, či rôzne iné súbory údajov. Add-on od DTP Tools tak dáva každému, kto pracuje s programom od Adobe, možnosť uskutočňovať priamo v Indesigne kalkulácie v tabuľkách.

Pomocou vzorcov je možné  pracovať s textom a podmienkami (napr. nastavenie výšky dane, či fakturácia automaticky riadená podľa lokalizácie zákazníka). Vďaka tomu je možné zabezpečiť automatizované zmeny jednej hodnoty pri zmene inej, ktorá s ňou súvisí. Vzorce neplatia iba pre jednu konkrétnu tabuľku, ale môžu ovplyvňovať dáta v rámci celého dokumentu. Čo je ešte lepšie, môžete ich vložiť kamkoľvek do textu, takže výsledok vidíte vtedy, keď potrebujete.

Ak sa teda zmení zdrojový súbor, zmenia sa rovnako aj údaje, ktoré z neho vychádzajú. Plugin dokáže navyše zmeniť text na vzorec, vytvoriť zoznam vzorcov použitých v dokumente, vložiť vzorec do ktorejkoľvek časti súboru, či určiť vzhľad vzorca v rámci Paragraph Styles.

Quick formulaQuick Formula zjednoduší prácu

Výsledky je možné taktiež formátovať ako text, čísla, meny, percentá či v inom, užívateľom definovanom formáte. Môžete tiež rozdeliť riadky a stĺpce tabuľky podľa rozmanitých kritérií. Užívateľ môže dáta „naživo“ updatovať, alebo ich naopak ponechať v určitom štádiu vývoja.

formatovanieMožnosti formátovania 

Doplnok od DTP Tools zahŕňa 35 bežných tabuľkových funkcií známych z Excelu, Numbers či Calc. Obsahuje tzv. ’Formula Builder‘, ktorý slúži na tvorbu konštantných a premenných v rámci celého dokumentu. Na požiadanie je možné pridať tie, ktoré chýbajú.

volba odstavcoveho styluMožnosti formátovania cez odstavcový štýl

Active Tables pre Adobe Indesign stojí 79 dolárov a je licencovaný pre obe platformy – Mac i Windows (funguje na Indesign CS3 a novšom). Funkcionalitu pluginu si môžete vyskúšať počas štrnásťdňovej skúšobnej doby.

Trial verzia je dostupná tu.

Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón so zľavou 10% na produkty firmy DTP Tools.

Podporované aplikácie: Adobe InDesign a InCopy CS5 – CC2019
Podporovaný operačný systém: Apple Mac OS X, Microsoft Windows

 

Videonávody

Ďalšie zaujímavé články o produktoch DTP Tools

História pre Adobe InDesign
iDML Lite – layouty do vrecka

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Otvorená výzva festivalu Tehláreň

Vyhlasujeme otvorenú výzvu druhého ročníka umeleckého festivalu Tehláreň, ktorého zámerom je poskytnúť priestor pre súčasné umenie najmä z tvorby mladých začínajúcich umelcov alebo študentov umenia. Festival sa uskutoční v auguste 2020 v Liptovskom Mikuláši.
pokračovanie článku

Nový dizajn obalov jedla pre IKEA získal prestížnu iF Design Award!

Dizajn reaguje na meniace sa návyky ľudí pri stravovaní a ako podmienku si kladie obal bez prvkov, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné. Za jeho podobou stoja dizajnéri zo švédskeho BVD. Nové obaly takisto predstavujú odklon od jednorazových plastov.
pokračovanie článku

Mockupy gastro brandingu zadarmo!

Na Pixel Buddha aktuálne nájdete aj tento set 2 mockupov, ktoré sú orientované na gastro tematiku. Využiť ich teda…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Moo Iogurte

Minimalizmus. To je pojem, ktorý vystihuje obal tohto jogurtu. Veľa bieleho miesta, ktorému dominuje mono logo značky. Navyše,…