Fonty zadarmo – 9. časť

Tentokrát aj o písme inšpirovanom domorodými obyvateľmi Ameriky. Nový diel seriálu o písmach dostupných bezplatne je tu.

masinahikan

Masinahikan

Serif písmo, s konzervatívnymi linkami, ktoré však majú čosi do seba. Názov fontu pochádza z jazyka domorodých Američanov – konkrétne Indiánov kmeňa Cree. Masinahikan v ich reči znamená „kniha“.

Autor sa pri pätkách nechal inšpirovať typografiou 15. storočia. Jeho línie, jemne vertikálne povytiahnuté, sú príjemne plné, je z nich cítiť váhu. Nie však príliš veľkú. Dokonca aj v reze bold je na písmo pekný pohľad a môžu ním byť písané i dlhšie úseky textu. Okrem neho je si možno vybrať ešte z regular a semibold. Celkovo je písmo dostupné v piatich rezoch.

Font na stiahnutie
http://www.fonts2u.com/masinahikan-semibold.font

 

prociono-1-1

Prociono

Krásne tvarovaný serif font, s tzv. blackletter prvkami. Výborne podporí každý štylizovaný headline, ktorý si zakladá na typografii a estetike. Dokonalú vyváženosť línií možno vidieť na všetkých znakoch, no podľa môjho názoru sa najviac odráža na písmene „o“. Písmo navrhol dizajnér Barry Schwartz z League of Moveable Type ako jeden rez, ktorý sa v súčasnosti rozrástol na štyri. Je využiteľné ako pri nadpisoch a veľkoformátových textoch, tak aj pri väčších množstvách menšieho textu.

Font na stiahnutie
http://www.theleagueofmoveabletype.com/prociono

 

sorts-mill-goudy-1

Sorts Mills Goudy

Ďalšie písmo z dielne League of Moveable Type. Ako jeho predchodca z roku 1911, je aj Sorts Mills serifom s tradičnými tvarmi. Jeho tvary obsahujú niekoľko veľmi zaujímavych kriviek, ktoré zdôrazňujú celkový charakter fontu. Jeho pätky majú jemne zakrivený tvar, vďaka čomu je písmo zaujímavejšie a príťažlivejšie. Oživenie písma Goudy Oldstyle zahŕňa aj veci ako malé kapitálky, orámovania, ligatúry, variabilný kerning na základe typu písma a iné. V latinke písmo podporuje množstvo jazykov.

Font na stiahnutie
http://www.theleagueofmoveabletype.com/sorts-mill-goudy

 

Ak poznáte zaujímavý font zadarmo, napíšte nám o ňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Minimize UI Kit zadarmo

Toto PSD je výborný východiskový bod pre vytváranie vlastného dizajnu. Všetky prvky su vektorové.
pokračovanie článku

Víťaz vs. finalista: dve podoby identity pre Múzeum Varšavského geta

Historické múzeum, v ktorom aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia, plánuje svoje brány otvoriť v roku 2023 – presne 80 rokov od Varšavského povstania. Už teraz však hľadalo novú vizuálnu tvár. Pozrite si dvojicu návrhov, ktoré sa na subjekt pozerajú rôznym spôsobom.