Fonty zadarmo – 9. časť

Tentokrát aj o písme inšpirovanom domorodými obyvateľmi Ameriky. Nový diel seriálu o písmach dostupných bezplatne je tu.

masinahikan

Masinahikan

Serif písmo, s konzervatívnymi linkami, ktoré však majú čosi do seba. Názov fontu pochádza z jazyka domorodých Američanov – konkrétne Indiánov kmeňa Cree. Masinahikan v ich reči znamená „kniha“.

Autor sa pri pätkách nechal inšpirovať typografiou 15. storočia. Jeho línie, jemne vertikálne povytiahnuté, sú príjemne plné, je z nich cítiť váhu. Nie však príliš veľkú. Dokonca aj v reze bold je na písmo pekný pohľad a môžu ním byť písané i dlhšie úseky textu. Okrem neho je si možno vybrať ešte z regular a semibold. Celkovo je písmo dostupné v piatich rezoch.

Font na stiahnutie
http://www.fonts2u.com/masinahikan-semibold.font

 

prociono-1-1

Prociono

Krásne tvarovaný serif font, s tzv. blackletter prvkami. Výborne podporí každý štylizovaný headline, ktorý si zakladá na typografii a estetike. Dokonalú vyváženosť línií možno vidieť na všetkých znakoch, no podľa môjho názoru sa najviac odráža na písmene „o“. Písmo navrhol dizajnér Barry Schwartz z League of Moveable Type ako jeden rez, ktorý sa v súčasnosti rozrástol na štyri. Je využiteľné ako pri nadpisoch a veľkoformátových textoch, tak aj pri väčších množstvách menšieho textu.

Font na stiahnutie
http://www.theleagueofmoveabletype.com/prociono

 

sorts-mill-goudy-1

Sorts Mills Goudy

Ďalšie písmo z dielne League of Moveable Type. Ako jeho predchodca z roku 1911, je aj Sorts Mills serifom s tradičnými tvarmi. Jeho tvary obsahujú niekoľko veľmi zaujímavych kriviek, ktoré zdôrazňujú celkový charakter fontu. Jeho pätky majú jemne zakrivený tvar, vďaka čomu je písmo zaujímavejšie a príťažlivejšie. Oživenie písma Goudy Oldstyle zahŕňa aj veci ako malé kapitálky, orámovania, ligatúry, variabilný kerning na základe typu písma a iné. V latinke písmo podporuje množstvo jazykov.

Font na stiahnutie
http://www.theleagueofmoveabletype.com/sorts-mill-goudy

 

Ak poznáte zaujímavý font zadarmo, napíšte nám o ňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

myPANTONE™ X-Ref

Všetci sme sa už stretli so situáciou, kedy sme hľadali ekvivalent k PANTONE farbe, ale z úplne iného farebného PANTONE systému.…
pokračovanie článku

Národní cenu za studentský design 2018

DESIGN CABINET CZ s nadací SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a DEPO2015 vypisují 28. ročník soutěže o Národní cenu za studentský design 2018…