Zbierka ilustrácií mesta z iného uhla pohľadu

Kurdský ilustrátor Tishk Barzanji vytvára surrealistické ilustrácie s vlastným príbehom. Magické zákutia krajiny v pastelových farbách, pričom kladie dôraz na podtext. Do popredia dáva múry, schodiská a architektúru, ktorá je v praxi nemožná. Tishkova tvorba odzrkadľuje ťažké obdobia jeho života – chvíle, kedy sa cítil byť stratený. Trápila ho úzkosť, kvôli ktorej nemohol opustiť svoj domov a stretávať sa s ľuďmi. Preto sa rozhodol pomocou ilustrácii ukázať ľudskú stránku izolácie a úzkosti.

Svoju úzkosť však prekonal a svoj čas investoval do štúdia interakcie ľudí a priestorového dizajnu. Chcel vytvoriť svet, kde neexistuje hranica pre priestor a farby.

Ilustrátor je z Iraku, v roku 1997 sa však presťahoval do Londýna. Po štúdiu fyziky sa ubral úplne inou cestou – venuje sa len svojim umeleckým dielam, ktoré kreslí ručne. Následne ich zdigitalizuje, aby vytvoril niečo medzi 3D výtvarným umením a maľbou. Ilustrácie sú ovplyvnené rôznymi smermi, ale hlavne londýnskym brutalizmom. 

zdroj: itsnicethat.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Spolupráca

Ak máte zaujímavú informáciu, novinku, tip na akciu alebo súťaž, prípadne sa chcete stať prispievateľom portálu, kontaktuje nás…
pokračovanie článku

Unikátní design Kgalagadi Wines

Oblast Kgalagadi je dobře známá pro svou nádhernou přírodu, jejich přeshraniční park je domovem některých dravců Jižní Afriky…