Zbierka ilustrácií mesta z iného uhla pohľadu

Kurdský ilustrátor Tishk Barzanji vytvára surrealistické ilustrácie s vlastným príbehom. Magické zákutia krajiny v pastelových farbách, pričom kladie dôraz na podtext. Do popredia dáva múry, schodiská a architektúru, ktorá je v praxi nemožná. Tishkova tvorba odzrkadľuje ťažké obdobia jeho života – chvíle, kedy sa cítil byť stratený. Trápila ho úzkosť, kvôli ktorej nemohol opustiť svoj domov a stretávať sa s ľuďmi. Preto sa rozhodol pomocou ilustrácii ukázať ľudskú stránku izolácie a úzkosti.

Svoju úzkosť však prekonal a svoj čas investoval do štúdia interakcie ľudí a priestorového dizajnu. Chcel vytvoriť svet, kde neexistuje hranica pre priestor a farby.

Ilustrátor je z Iraku, v roku 1997 sa však presťahoval do Londýna. Po štúdiu fyziky sa ubral úplne inou cestou – venuje sa len svojim umeleckým dielam, ktoré kreslí ručne. Následne ich zdigitalizuje, aby vytvoril niečo medzi 3D výtvarným umením a maľbou. Ilustrácie sú ovplyvnené rôznymi smermi, ale hlavne londýnskym brutalizmom. 

zdroj: itsnicethat.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Adobe Fresco už aj na Windows

Nový program pre digitálnu grafiku a ilustráciu môžu majitelia iPadu už nejaký čas využívať. Teraz prišiel rad aj na…
pokračovanie článku

Facebook predstavil novú identitu

Možno ste si všimli. A možno ani nie. Pretože Facebook je dominantne prítomný ako social platforma, ktorá ostala vizuálne…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Stolen Rum

Žiadna nostalgia, lode, sudy, kosti, slama ani piráti. Zdá sa, že tomuto dizajnu je na prvý pohľad všetko…