História pre Adobe InDesign

Funkcia, ktorá je pre používateľov Photoshopu už pomaly samozrejmosťou bola až donedávna očakávaným vylepšením iného softvéru od Adobe. Vďaka DTP Tools je teraz dostupná už aj pre InDesign a InCopy. History paleta.

history10Doplnok pracuje presne ako jeho predloha vo Photoshope. Zaznamenáva všetky úpravy vykonané na dokumente a radí ich v čase tak, aby bolo možné kedykoľvek vrátiť každú zmenu. Akcie vykonané s textom, rotácie a premiestnenia či pridanie nových vrstiev – to všetko si teraz bude program pamätať. Potom už len stačí nájsť konkrétnu zmenu a kliknúť. Následne sa spolu s ňou zmažú všetky, ktoré po nej nasledovali, čím sa dokument vráti do špecifického bodu úprav.

Môžete tak bezstarostne experimentovať s viacerými layoutmi, medzi ktorými sa môžete vracať späť vďaka snapshotom. Tie sa vytvárajú podobne ako v prípade Photoshopu. Netreba sa teda báť toho, že sa zmeny nebudú dať zmazať.

History7Navyše, jediným klikom je možné vytvoriť celkom nový dokument z vybraného snapshotu. Rovnako môžete v rámci jedného súboru uložiť niekoľko jeho verzií. Aj vďaka tomu sa nestratíte v desiatkach verzií, ktoré sa pri dlhších projektoch ľahko nakopia. Orientáciu vo verziách vám uľahčia aj náhľady a popisy.

To, čo mnohým v InDesigne (a InCopy) doteraz chýbalo, je vďaka DTP Tools teraz dostupné každému. Využiteľnosť pluginu History je nespochybniteľná – robí prácu na projekte efektívnejšou a vďaka možnosti experimentovať i zábavnejšou. Plugin je zmenou, ktorú nebudete chcieť vrátiť späť.

History for Adobe InDesign/InCopy je dostupná na Mac i Windows. Cena začína na 39 eurách za jednu až päť licencií. Čím viac licencií, tým lepšia cena. Plugin si môžete vyskúšat 14 dní a následne je nutné zadať sériové číslo.

Kompatibilita
Adobe InDesign CS – nutné si vyžiadať staršiu verziu History
Adobe InDesign CS2 – nutné si vyžiadať staršiu verziu History
Adobe InDesign CS3
Adobe InDesign CS4
Adobe InDesign CS5
Adobe InDesign CS5.5
Adobe InDesign CS6

Operačný systém
Apple Mac OS X
Microsoft Windows

Plugin si môžete kúpiť tu.

Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón so zľavou 10% na produkty firmy DTP Tools.

 

okno pluginu s históriou
history10

 

 

okno pluginu s verziou (snapshotom)
 History7

 

možnosti práce so verziami a históriou
 History1
možnosti exportovania verzií (snapshotov)
History2

editovanie informácií o verzii
History3
nastavenia pluginu
History4

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Rukola

zľava 50% do 7. januára k dispozícii vo všetkých štýloch             
pokračovanie článku

Vianočná zľava 97% od TypeType

TypeType ponúka vianočnú zľavu na niekoľko svojich fontov.  Pri použití zľavového kupónu x90%SleTyp13* získate zľavu 97%. Získate tak celu rodinu fontu…
pokračovanie článku

Sada 2000+ ikoniek zadarmo!

Na graphicburger aktuálne môžete nájsť aj túto kolekciu ikoniek. Ide o skutočne rozsiahly set, ktorý obsahuje vyše 2000 prvkov.…