Trnava predstaví svojich typografov

Ak sa zaujímate o písmo, nemala by vám ujsť výstava, ktorá už zajtra štartuje v Trnave.

V priestoroch Čepan Gallery nájdete novú expozíciu s názvom Trnavskí typografi. Ako asi správne hádate, výstava vás prevedie tvorbou lokálnych autorov písiem, ktorí sú však pre verejnosť často úplne neznámi.

Môžete obdivovať reprodukcie obálok kníh, dobových časopisov, práce reklamnej agentúry Redopa. Tá je považovaná za predcohdkyňu prvej reklamnej kancelárie na Slovensku. Zdeněk Rossmann, jej vedúci grafik, ovplyvnil množstvo umelcov.

foto: Slovenské múzeum dizajnu – SCD

V agentúre pracovali talentovaní typografi a spolupracovala aj so žiakmi a neskôr absolventmi bratislavskej Školy umeleckých remesiel, jednej z najvýznamnejších škôl zameraných na dizajn, architektúru a umenie v 20 storočí v Európe.

Vernisáž sa uskutoční zajtra, 18. februára o 18:00 na Štefánikovej 3 v Trnave. Výstava následne potrvá do 26. apríla 2020. Podrobné info nájdete v rámci Facebook udalosti.

zdroj: Facebook Čepan Gallery

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ponorka do iného sveta

Pred vyhodením a tým ukončením životného cyklu, mi posunula kamarátova manželka približne trištvrte metra a súčasne niekoľko desiatok kilogramov dámskych…
pokračovanie článku

Kreativní snídaně s Europapier Bohemia

Je to tady! 10. Kreativní Snídaně se už blíží! Posnídejte s námi a dalšími našemi partnery na snídani přeplněnou čerstvými…
pokračovanie článku

Aktualizácia OS X 10.8.4

Užívatelia OS X majú k dispozícii čerstvú aktualizáciu na 10.8.4.
pokračovanie článku

Font dňa – Ekster

zľava 80% do 19. decembra