Ach, tie obaly – Pivovar Richard

Richard je český pivovar, ktorý založili v Brne v roku 2004. Má štýlovú vizualitu, ktorá napriek relatívnej mladosti značky čerpá z histórie. Tú však  podáva celkom sviežim spôsobom. Aj vďaka tomu teraz získal prestížne ceny na World Beer Awards, kde ho porota ho ocenila hneď v dvoch kategóriách.

Z Londýna si Richard odnáša cenu za najlepšiu sériu etikiet a zlato získal aj za dizajn etikety. Za súčasnou podobou značk stojí brnenské štúdio David Geč. Jeho dizajnéri sa rozhodli značku personifikovať a dali jej tvár Richarda Světáka. Vlastne hneď niekoľko tvárí. Každý druh piva má vlastnú osobnosť, ktorá je zvečnená na fľaši.

 

Richard Světák tak získava prívlastky ako Včelař, Proutník, Zahořklý či Darmochleb. Ide o chytré odkazy na konkrétny typ piva, ktorý sa za sklom ukrýva. A zábavné sú aj variácie portrétu Richarda, ktoré na prvý pohľad odlišujú jednotlivé pivá.

Brnenský pivovar spolupracuje so štúdiom od svojho rebrandingu, ktorý podľa spokojného majiteľa posunul ich produkt o niekoľko tried vyššie.

 

 

zdroj: czechdesign.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Cestování nákladním vlakem, pohled na svět zdola nebo léčebné účinky interiérových rostlin. To jsou témata knih, které letos vyhrály. Brzy se můžeme těšit na jejich vydání.

Třetí ročník soutěže Book in Progress byl pro porotu opravdu náročný. Do finálového kola postoupily skvělé knihy a každá z nich by si zasloužila podporu. Rozmanitost témat, koncepcí a kvalita zpracování soutěžních knih byly na tak vysoké úrovni, že překvapily i samotné porotce. Nicméně absolutní vítěz mohl být jen jeden.
pokračovanie článku

Softproofing s LED technologií

Just Normlicht přichází na trh s dalším LED produktem – Just Normlicht LED Color Communicator. Jedná se o stolní náhledové zařízení,…
pokračovanie článku

Vďaka novozaloženému Slovenskému Inštitútu v Jeruzaleme VŠVU nadväzuje nové partnerstvá s inštitúciami v Izraeli

Účasť VŠVU na Jerusalem Design Week, Slovensko ako hlavný hosť jubilejného 10. výročia medzinárodného fotografického festivalu PHOTO IS:RAEL, otvorenie rezidenčného programu v House of Artists pre slovenských umelcov a umelkyne čirozšírenie partnerstva s vysokými školami Bezalel Academy of Arts and Design a Shenkar College of Engineering, Design and Art.  Toto sú konkrétne výsledky spolupráce VŠVU so Slovenským Inštitútom v Jeruzaleme.