S dynamom pod krídlami – nová identita Sokola

Známa športová organizácia našich západných susedov čerstvo rebrandovala. Hlavnými cieľmi novej vizuality sú nielen zmeniť vnímanie značky v očiach verejnosti ale aj dať jednotnú podobu komunikácii.

Nový vizuálny jazyk

Autorsky za redizajnom stojí štúdio Dynamo. Jeho tím dizajnérov poňal identitu ako otvorený systém. Podľa hlavného dizajnéra Jana Šlégra značky často pri riešení vizuálnej identity kladú prílišný dôraz na logo, menej však už na komunikačný potenciál vizuálneho štýlu. Teda toho, čo existuje okolo loga.

 

Práve spomínaná otvorenosť má byť dobrým smerom s ohľadom na pestrosť aktivít Sokola. Takto nastavený systém zastreší celkovú internú aj externú komunikácie vo všetkých formách a kanáloch. Od znelky až po nášivku.

Dualita

To je základný princíp, ktorý odrážajú všetky výstupy novej identity a ktorý je zároveň pevne spätý so značkou. Sokol je koniec koncov o rozvoji tela i ducha. Či presnejšie – silu lví a vzlet sokolí!

Nová vizualita značky teda farebne stojí na kontrastnej kombinácii červenej a bielej a dvojhra je to aj v typografii. Identita využíva na mieru upravené písma TyršFügner z pera Vojtecha Říhu, zakladateľa Superior Type.

Novú tvár značky dotvárajú aj prvky ako rámčeky, vzory, linky a piktogramy. Efektívnu implementáciu novej vizuality zabezpečujú vytvorené layouty, či ukážky práce s fotkou, textom a grafikou.

Logo samotné je inšpirované históriou – vychádza zo symbolu prepletených písmen. Kompaktný symbol tak v sebe nesie zároveň aj zašifrovaný celý názov značky.

 

 

zdroj: dynamodesign.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

InDesign tutorial 01: Nový dokument a vrstvy

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Deer Star

Deer Star je malý rodinný pivovar, který vznikl v roce 2018 v Bulharsku. Toto prvotřídní řemeslně vyráběné pivo se vaří…
pokračovanie článku

Wikipedia chystá rebranding so štúdiom Snøhetta

Neziskovka Wikimedia Foundation, ktorá online encyklopédiu prevádzkuje, oslovila pre tvorbu novej identity nórske štúdio, ktoré sa venuje grafickému,…
pokračovanie článku

Font dňa – Syrup

zľava 25% do 7. decembra
pokračovanie článku

Oh Oat: Obal (skoro) bez obalu

Značka ovsenného nápoja Oh Oat M*lk pochádza z Južnej Afriky a predstavuje alternatívu k tradičnému mlieku. Podobne ako samotný produkt aj jeho balenie sa na zaužívané veci snaží pozrieť inak.
pokračovanie článku

Hledáme zkušeného DTP operátora

Tiskárna se sídlem v Olomouci se zaměřením na produkci v oblasti tiskovin hledá na HPP zkušeného operátora s praxi minimálně 5…