Online tool, ktorý má nos na písma – Typefinder

Typefinder je šikovný nástroj, ktorý vám môže pomôcť nájsť to pravé písmo. Určite ho vyskúšajte, ak sa potrebujete poradiť s výberom vhodného fontu. Ak aj nenájdete písmo presne podľa vašich predstáv, môže vám ponuka dobre poslúžiť ako inšpirácia. Ako teda Typefinder funguje?

Je to celkom jednoduché. Celým procesom výberu vás sprevádza prehľadné rozhranie, pričom na výber máte z dvoch hlavných možností. Prvou je odpovedať na niekoľko otázok, ktoré pomôžu systému s generovaním fontov, zodpovedajúcich vašim požiadavkám. Druhá možnosť je prezrieť si celú knižnicu fontov a tak nájsť taký, ktorý vám vyhovuje.

Otázky slúžia na postupnú diferenciáciu fontov. Príklad – hľadáte písmo pre print, web alebo obe platformy? Budete ho používať v headlineoch, ako body text, alebo aj aj? Má vyzerať moderne alebo klasicky, elegantne? Má byť zrozumiteľné alebo expresívne?

Snímka obrazovky 2014-03-16 o 10.42.00

Podľa vašich volieb vám Typefinder ponúkne niekoľko písiem, ktoré spĺňajú to, čo preferujete. Ak teda rozmýšľate, aký font použiť teraz, vyskúšajte, čo pre vás nájde Typefinder.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

BMW predstavilo nové logo

Nemecká automobilka, ktorá vznikla ešte v roku 1916 ako výrobca leteckých motorov, dnes odhlalila redizajn svojho emblému.