Značka zápisníkov remini

„Spomienky sú cenné vlastníctvo a zapisovanie perfektne aktivuje  rozum. Často nájdem riešenie problemu alebo úlohy vďaka poznámke, ktorú som si zapísal dávno predtým a dokonca často vôbec nesúvisí s témou. Sú to voľné asociácie.“


Karol Prudil, zakladateľ značky zápisníkov a diárov remini vyrastal obklopený papierom a od detstva vyrábal zápisníky a bloky sám pre seba a priateľov. Neskôr sa stal grafickým a knižným dizajnérom a po pár rokoch začal zápisníky vyrábať.

remini-zapisik-notebook-rozinajova-nastroje_C1RP

Remini je od slova reminiscencie – mimovoľné vynorenie sa spomienok ktoré prepájajú súčasnosť a minulosť. Zachytávajú pohľad na vás samých pre čas, keď budete iní. To pomáha robiť nové kroky a mať radosť zo života. Vlastnoručný kontakt s papierom je niečo celkom iné ako zapisovanie do smartfónu. Každý krivý aj rovný ťah Vás podvedome spája s tým čo bolo. Budete si pamätať ešte aj vôňu papiera z detstva.

remini-notebook-zapisnik-klucovska-vecer-D3RP

Ďalšie výhody papierového notebooku sú, že papier nie je závislý od energií a ručné záznamy sa dajú digitalizovať kedykoľvek. Papier je ľahký a poskytuje, veľkú plochu. Prirodzene sa v ňom listuje. Zápisník nadobúda hodnotu tým, čo doň zapíšete aj keď je stale viac opotrebovaný. Zápisníky sú praktickým darom a sú vhodné aj pre prezentáciu firmy, projektu či jednotlivca.

remini-zapisnik-notebook-valentovicova-pelikan-D3RP

Remini sa pomaly rozvíja od leta 2012. Vyrába 4 veľkosti čistých zápisníkov, 2 veľkosti riadkovaných a jednu veľkosť diára. Majú lacetku a zaoblené rohy. Všetky veľkosti môžu byť doplnené gumičkovým uzáverom navyše s uchytením pera či ceruzky. Na obálkách sa majú možnosť prezentovať ilustrátori aj grafikí dizajnéri. Vnútro je z kvalitného 90g papiera krémovej farby, ktorý je vyrobený zo 100%ECF buničiny z trvalo obhospodarovaných lesov podľa noriem Forest Stewardship Council (FSC), s certifikátmi ISO 9706 – papier vhodný na archivačné účely či NEN 2728: – štandard archivovania a skladovania. Snažíme sa aby nič z toho čo nám prejde rukami nevyšlo nazmar a maximum priestoru ostalo pre Vaše záznamy. Preto sú aj grafické prvky v diároch veľmi úsporné a nenápadné.  Väčšina prác sa při výrobe robí ručne a tak, aby bolo možné vytvárať aj malé limitované edície bez zbytočného navýšenia ceny.

remini-zapisnik-notebook-prudil-dvojicky-C3

Na jar 2014 otvára remini malý kamenný obchod na Legionárskej v Bratislave (v blízkosti Račianskeho mýta), ale produkty sa dajú kúpiť už dnes na www.remini.sk. Info aj na https://www.facebook.com/pages/Remini/340158166079342.

remini-zapisnik-notebook-valentovicova-lastovicka-A1R

Kreslili pre nás: Dominika Valentovičová, Silvia Klúčovská, Jana Michalovičová, Lívia Prudilová, Simona Čechová, Veronika Holecová, Oľga Zemanovičová a Karol Prudil.

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ako bude vyzerať logo pre TOKYO 2020?

Možno si naň pamätáte. Po nemalej miere kontroverzie je späť. Logo pre olympijské hry Tokyo 2020 má najnovšie…
pokračovanie článku

Návod na hľadanie myšlienok

Hovoril priateľ, že je po kríze. Nikto iný si to nevšimol, ale tvrdí, že to písali v novinách, tak to…